יעלון דחה את דרישתם של בני משפחת רס"ר אליאב גלמן הי"ד להפעיל יד קשה יותר נגד הטרור והבהיר כי "כל הדיבורים על פתיחת מבצע 'חומת מגן 2' ומעבר מהגנה להתקפה, אין להם מקום", משום שמערכת הביטחון עושה את המקסימום

שר הביטחון, משה יעלון, אמר לראשי המועצה האזורית גוש עציון כי הוא "שותף לתחושות כי התשובה האמתית היא בחיזוק ההתיישבות" והצהיר כי הוא "עובד ללא הפסקה וללא לאות" כדי לקדם את הבנייה בהתנחלויות.

יעלון הגיע אמש ליישוב כרמי צור, כדי לנחם את בני משפחתו האבלים של רב-סרן אליאב גלמן הי"ד, שנהרג בפיגוע בצומת גוש עציון בשבוע שעבר. אליאב נהרג בשגגה מירי שביצעו החיילים המאבטחים את הצומת, לעבר מחבל פלסטיני שניסה לדקור אותו.

אחיו של אליאב שיתפו את השר בתחושות הקשות המלוות אותם ומלוות תושבים רבים בגוש עציון. "אנו מצפים לראות טיפול עוצמתי כאן ועכשיו, ולא להמתין עד להתמודדות של המשפחה הבאה", דרשו.

קרא עוד:
[postim]

בני המשפחה הוסיפו כי "אם אליאב היה פה, הוא היה רוצה שנקבל את הגורל באהבה ובעוצמה. הוא היה מבקש שנשדר את העוצמה הזו לכל עם ישראל". אחד האחים, רענן גלמן, הדגיש כי המשפחה אינה כועסת על החיילים שהרגו בשגגה את אליאב וכי היא מחבקת אותם ומבינה את תחושתם הקשה.

אליאב גלמןרב-סרן אליאב גלמן הי"ד. הותיר אחריו אישה ו-4 ילדים

יעלון השיב לטענות האבלים ואמר כי "מאז מבצע חומת מגן אנחנו נמצאים בהתקפה נגד הטרור. ולכן כל הדיבורים על מעבר מהגנה להתקפה, אין להם מקום. כוחות הצבא, השב"כ, המשטרה וכוחות נוספים עושים עבודה יצירתית ובלתי פוסקת כדי למנוע את הפיגועים עוד לפני יציאתם אל השטח. כוחות הביטחון מגיעים לכל מקום בלילה וביום ועושים עוד דברים רבים עליהם לא ניתן לספר".

לדבריו, הוא "בטוח שגם את התקופה הזו עם ישראל יעבור בניצחון. אני שותף לתחושות של משפחת גלמן ותושבי הגוש כי התשובה האמתית היא בחיזוק ההתיישבות, דבר עליו אני עובד ללא הפסקה וללא לאות", הבהיר שר הביטחון.

(צילום התמונה הראשית: גרשון אלינסון – פלאש 90)