יעלון מתריע: איראן מנצלת לטובתה את המצב בסוריה

שר הביטחון אמר היום בפגישה עם שרת ההגנה של איטליה כי "המלחמה בסוריה עדיין נמשכת גם בשעות הללו, היא לא נעצרה לחלוטין; איראן מנצלת את המצב בסוריה להתחזק"

שר הביטחון משה יעלון נפגש היום עם שרת ההגנה של איטליה, במהלכה דנו על המצב הביטחוני באזורנו וסיכמו על העמקת השיתוף הפעולה בנושאים ביטחוניים בין שתי המדינות.

בדבריו אמר יעלון: "אנחנו עוקבים כעת אחר הפסקת האש בסוריה. היינו מאוד רוצים שתיפסק שם האש ולו כדי לעצור את הטרגדיה האנושית של כחצי מיליון אנשים שנהרגו כבר במלחמה הזאת, ולמעלה מ-10 מיליון פליטים. אבל המלחמה עדיין נמשכת גם בשעות הללו, לא נעצרת לחלוטין".

לדבריו, "היא משפיעה גם על המצב באירופה כתוצאה מהגירה של הרבה מאוד אנשים מהאזור, כתוצאה מהמלחמות לא רק בסוריה אלא גם בעיראק, בתימן, בלוב ובמקומות אחרים. אנחנו נמצאים באותה סירה, איטליה, ישראל, מדינות העולם החופשי, נאלצים כולנו להתמודד עם האתגר הזה ואני מקווה שביחד נמצא את הדרך להתמודד עם האתגר לטובת עתיד האזור ולטובת היציבות בעולם כולו".

קרא עוד:
[postim]

שר הביטחון הוסיף עוד, כי "מי שמנצלת את המצב בסוריה זו איראן. אנו מודאגים מאוד מהתחזקות האחיזה האיראנית בסוריה, שתוביל לחיזוקו של הציר השיעי באופן שלילי. זה עלול לעודד את איראן להמשיך ולהפעיל חזית טרור נגדנו מרמת הגולן".

יעלון הזהיר כי איראן גם תמשיך להשקיע את הכסף שיגיע בזכות הסרת הסנקציות, בפיתוח ורכישת מערכות נשק חדשות, ובבניית וחיזוק שלוחות טרור במזרח התיכון, באירופה ובאמריקה כדי להפיץ את טרור ברחבי העולם".

בסיום דבריו חשף שר הביטחון משה יעלון כי "איראן גם לא ויתרה על הניסיונות להעביר נשק לרצועת עזה בדרכים שונות, ואנו עדים כל הזמן לניסיונות הללו".

 

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *