ראש הממשלה הגיב לכינוס החירום של לפיד וליברמן ואמר כי מדובר בכינוס של מפלגות שמאל • נתניהו הציג נתונים המוכיחים כי מדינת ישראל מדורגת בתור המעצמה השמינית בגודלה בעולם

ראש הממשלה בנימין נתניהו מגיב לכינוס החירום של יאיר לפיד ואביגדור ליברמן על מעמדה הבינלאומי של ישראל ואומר כי אנחנו מדורגים כמעצמה השמינית בעוצמתה בעולם.

בפתח ישיבת סיעת הליכוד אמר נתניהו: "זמן רב אני אומר לכם שאנחנו עדים לשתי מגמות במישור הבין לאומי. מישור אחד של דה לגיטימציה של מדינת ישראל ואנחנו נאבקים בזה ומישור אחר הוא חיזוק הבריתות הבין לאומיות של ישראל.

נתניהו סיפר כי לפני מספר ימים פורסם סקר של בית ספר מאוד ידוע בארה"ב, ביה"ס "וורטון" באוניברסיטה פנסילבניה יחד עם חברות ייעוץ. הם דירגו את המדינות החזקות בעולם. במקום הראשון, ארה"ב. במקום השני, רוסיה. במקום השלישי, סין. במקום הרביעי, גרמניה. במקום החמישי, בריטניה. במקום השישי צרפת, במקום השביעי יפן. במקום השמיני – מדינת ישראל. אחרינו, ערב הסעודית.

לדברי נתניהו, "ישראל דורגה כמעצמה מספר 8 בעולם על בסיס שלושה דברים שהם מציינים: עוצמה צבאית, זה ברור. השפעה בין לאומית, שימו לב מה הם אומרים – בריתות בין לאומיות. לא אני בחרתי להגיד את זה. הם מדרגים אותנו בעוצמה הבין לאומית שלנו בגלל הבריתות הבין לאומיות".

קרא עוד:
[postim]

ראש הממשלה הרחיב על סדר יומו למען המדינה. "היום פתחתי את יומי בפגישה עם שגריר מצרים שחזר לישראל. המשכתי פה בחדר הזה עם נציגים רבים ושגרירים של מדינות אפריקה שכולם מבקשים שישראל תחזור לאפריקה ומציעים – כל אחד וביחד – לחזק את הברית בין מדינות אפריקה וישראל. בעוד ימים אחדים יגיע הנה סגן נשיא ארה"ב, ג'ו ביידן. אנחנו מחזקים את הקשרים עם המעצמות הגדולות באסיה, עם מדינות אמריקה הלטינית. זה מה שאנחנו עושים כל הזמן, יום יום.

נתניהו עקץ את לפיד וליברמן על הכנס שערכו היום ואמר "יו"ר הקואליציה עדכן אותי שמפלגות השמאל קיימו היום כנס חירום פוליטי. אז יש מי שבוחר לקשקש ולעסוק בכינוסים פוליטיים ויש מי שהודף את הלחצים על מדינת ישראל ומחזק את הבריתות הבין לאומיות של מדינת ישראל כדי להבטיח את עתידנו כאן".

בתגובה לדברי נתניהו נגד כינוס החירום של לפיד וליברמן אומרים בלשכתו של ליברמן כי "כולם יודעים שמי שישב בלשכתו עם איימן עודה וג׳מאל זחאלקה, העביר איתם דאחקות והעביר להם כספים – הוא נתניהו".