סמוטריץ' לנתניהו: מנע מצלמות ירדניות בהר הבית

ח"כ בצלאל סמוטריץ פנה לראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה למנוע את פרויקט הקמת המצלמות בהר הבית על ידי הירדנים, ללא כל פיקוח על הנעשה בתוך המסגדים הבנויים על ההר

בשבוע האחרון פורסם כי כי משלחת ירדנית כבר הגיע לירושלים בכדי לסכם פרטים אחרונים באשר לפרויקט התקנת המצלמות בהר הבית.

על פי הסיכומים, המצלמות יותקנו רק בשטח ההר ולא בתוך המסגדים בכדי לשלוט "בהפרות ופגיעות באל אקצה על ידי הסתערויות המתנחלים" וכי השליטה עליהם תהיה של הוואקף הירדני.

קרא עוד:
[postim]

בעקבות כך, פנה ח"כ בצלאל סמוטריץ' מהבית היהודי במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו והזכיר לו: "בהופעתך לפני מספר חודשים בפני מליאת וועדת החוץ והביטחון הבטחת כי התקנת המצלמות הנה יוזמה ישראלית, כי המצלמות יותקנו גם בתוככי המסגדים בכדי לתעד התבצרות ואלימות של פורעים ערבים וכי השליטה והבקרה יהיו בידי משטרת ישראל באופן מלא".

סמוטריץ המשיך כי "כאמור, מהפרסומי הימים האחרונים מצטיירת תמונה הפוכה של המציאות. עולה כי המצלמות ירכשו על ידי הירדנים, יותקנו על ידי הירדנים, לא יותקנו מצלמות בתוך המסגדים והשליטה והצפיה בהן יהיו בידי הירדנים".

"ככל שכך הם פני הדברים מדובר בכניעה נוספת ובנסיגה בריבונות היהודית על ההר ולכך לא נוכל להסכים", הזהיר. "הר הבית הינו המקום המקודש ביותר לעם היהודי ולפגיעה נוספת בריבונות בו על רקע המצב העגום גם כך המתקיים בו יהיו השלכות קואליציוניות".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו