ח"כ וקנין מאיים: אפיל את הממשלה בגלל החקלאים

על רקע הכוונה לפתוח את שוק הייבוא למוצרים חקלאיים ללא מסים איים ח"כ יצחק וקנין בדיון שנערך בנושא בוועדת הכלכלה כי הוא יפיל את הממשלה • "אי אפשר לנהל את המדינה בחובבנות, קמים בבוקר רואים סקר ומשתגעים"

המשבר הבא בקואליציה יהיה בגלל פתיחת השוק לתחרות? סגן יו"ר הכנסת, ח"כ יצחק וקנין איים היום כי אם יפגעו בחקלאים בישראל – הוא יפיל את הממשלה.

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ איתן כבל, התכנסה היום לדיון דחוף ברפורמה שמציעים משרדי האוצר והחקלאות והשפעתה על החקלאות והתעשייה בישראל.

ח"כ יצחק וקנין אמר בדיון כי אם החקלאי מוכר קילו תפוחי אדמה ב-1.2 שקל ובסופר זה נמכר ב-6 שקל לקילו אז צריך לחפש את הבעיה במקום אחר. "החקלאים הם האסקופה הנדרסת של כולם ואם זה מה שרוצים לעשות להם אז אני אפיל את הממשלה".

קרא עוד:
[postim]

וקנין הוסיף כי "אי אפשר לנהל את המדינה בחובבנות, קמים בבוקר רואים סקר ומשתגעים. אפשר לייבא הכל מסין, גם אנשי היי טק – המדינה השתגעה לגמרי", אמר. דבריו של ח"כ וקנין זכו למחיאות כפים, והיו"ר כבל ציין כי הדברים אמיצים ולא פשוטים. ח"כ וקנין שב וחזר על הדברים, ואמר כי הממשלה לא תשרוד דקה אם התוכנית תיושם בצורה הזו.

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, אמר כי "חקלאות זה לא ביזנס, זה קודם על ערך ויש שחיקה מתמדת בערך הזה כבר כמה שנים. במהלך הזה יש סכנות עצומות לעתיד החקלאות. למשל, יבוא שמן הזית מחו"ל מחסל את ענף הזית ומי שנהנה מזה זה רק היבואנים. זה מהלך בוטה, בריוני, חד צדדי שלא מתיישב עם ההצהרות לשמירה על החקלאות".

היו"ר כבל סיכם ואמר כי תמיד מאשימים את החקלאים ביוקר המחייה, בעוד שיש פער עצום בין התמורה שהם מקבלים על התוצרת למחירה בסופר. "הפער הזה בלתי מתקבל על הדעת ואי אפשר להפוך את החקלאי, שהוא החוליה החלשה, לשק החבטות". כבל הוסיף ופנה לחקלאים בדרישה להתגייס לקראת הפסח ולמנוע מחסור בשווקים והעלאת מחירים.

עוד ציין כבל כי בכוונת הוועדה לפנות לשר האוצר ולתבוע שהצעדים יעשו במשא ומתן עם החקלאים ובהסכמה. "שאף אחד לא יעשה עלינו סיבוב דרך הצרכנים, כאילו שיש כאן מי שמנסים להגן על חקלאים מדושני עונג – כולם צריכים להתגייס למען החקלאות ולמען הוזלת המחירים", אמר.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *