לראשונה מאז נסיון ההתנקשות בו עלה הבוקר פעיל הימין יהודה גליק להר הבית • בירדן כינו זאת פרובוקציה ואיימו כי זה יערער את היציבות הביטחונית • דובר הוואקף: הדבר יוביל לגל חדש של אירועים

לראשונה מאז ניסיון ההתנקשות בו על ידי מחבל פלסטיני במהלך כנס לעידוד העליה להר הבית לפני כשנה וחצי, עלה היום יהודה גליק להר, בניגוד לעמדתם של גדולי ישראל.

רק לפני שבוע בוטל האישום נגד יהודה גליק באשמת תקיפת מוסלמית בהר הבית, לאחר שהתברר כי היא שיקרה בעדותה במשטרה. היום שוב עורר גליק סערה בביקורו המתוקשר על ההר.

האחראי על התקשורת בווקף בירושלים, פארס דבאס, אמר בתגובה: "הרב הימני הקיצוני יהודה גליק שב למעשי הפריצה שלו לאל-אקצא. הדבר יוסיף למתיחות במסגד אל-אקצא ויוביל אותנו לגל חדש של אירועים. בית המשפט בישראל וממשלת נתניהו הם האחראים להידרדרות המצב בשטח".

קרא עוד:
[postim]

שר ההקדשים הירדני האיל דאוד אמר כי "אנחנו מסרבים באופן מוחלט לכל חדירה של ישראלים למתחם מסגד אל-אקצה, בין אם הם פוליטיקאים ובין אם הם קיצונים". דאוד דרש כי "על ישראל לעצור את המתקפות הללו באופן מיידי".

לדבריו, "הממלכה ההאשמית קיבלה על עצמה את האחריות על מסגד אל-אקצה, ולא ייתכן שהפרובוקציות מצד גורמים ישראליים קיצוניים יימשכו. אנו מתכוונים לעמוד על מחויבותנו להגן על המקומות הקדושים לאסלאם, והבהרנו לא פעם לרשויות בישראל את הסכנה של מתקפות נגד המקומות הקדושים, שמהווים מקור לערעור היציבות הביטחונית באזור".

יהודה גליק עצמו אמר על ההר כי "מאז ראשית הציונות מקובלנו אמרו שאסור לנו לתת לטרור ולאלימות להכתיב את סדר היום". גליק הוסיף כי המעמד "מרגש ברמה שאין מילים" וביקש להודות לכל "שליחיו הנאמנים של הקדוש ברוך הוא" שתמכו בו בתקופת ההחלמה