שובר ימינה? לפיד יגיע לכנס של שדולת ארץ ישראל

שדולת ארץ ישראל בכנסת תקיים ביום שני הבא כנס מיוחד בקריאה להפשיר את הבנייה במעלה אדומים • בין המשתתפים בכנס גם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד שקרא לאחרונה לחדש את הבנייה בתוך הגושים

מתוך מטרה לבדל עצמו ממפלגת המחנה הציוני וברצון להביא קהלים חדשים למפלגתו המזנקת בסקרים, צפוי יו"ר יש עתיד להשתתף בשבוע הבא בכנס של שדולת ארץ ישראל.

מדובר בכנס שייערך ביום שני הבא בכנסת, תעסוק בהקפאת הבנייה במעלה אדומים, וישתתפו בה חברי כנסת, שרים וראש העירייה, בני כשריאל. במהלך הכנס צפויה השדולה לקרוא להפסקת הקפאת הבנייה והתכנון בעיר.

בהקלטה שפורסמה מתוך כנס בו השתתף לאחרונה לפיד בעיר מעלה אדומים, הוא תקף את מדיניות הממשלה המסרבת להבחין בין הבנייה בגושים לבנייה בהתנחלויות המבודדות. הסיבה שלא בונים פה היום היא כי ממשלת ישראל לא רוצה להגיד 'אני מקפיאה שם ובונה פה'".

קרא עוד:
[postim]

לפיד הוסיף: "זה החלק הקל, מפני שאם מעלה אדומים היא חלק ממדינת ישראל, למה יש פה הקפאת בנייה? בלי הקפאת הבניה הזו, במקום 40 אלף תושבים, מעלה אדומים כבר היתה מונה כ-60 אלף תושבים, עם מספר יעד של מאה אלף תושבים. זה התכנון, זה הפוטנציאל".

"מסיבות פוליטיות פנימיות, הממשלה לא מוכנה להגיד 'אני בונה במעלה אדומים כי זה בגושים, אבל לא בונה ביצהר ותפוח, כי זה לא בגושים'. אם הממשלה היתה מוכנה לזה, האמריקנים והעולם היו מסירים את התנגדותם לבנייה, ומעלה אדומים היתה זוכה לתנופת הפיתוח שהיא זכאית לה".

ראשי השדולה, ח"כ קיש וח"כ סמוטריץ', אמרו לקראת הכינוס כי "המציאות שבה עיר ואם בישראל, הנמצאת בלב יבו של הקונצנזוס הישראלי, אינה יכולה להתפתח בגלל הקפאת בנייה מדינית היא אבסורדית ולא מתקבלת על הדעת במדינה ריבונית".

הם הוסיפו כי "הגיע הזמן לומר די למציאות הזאת, ולדרוש מהממשלה, במיוחד בימים אלו, לחזור לבנות במלא הכוח. אנחנו יחד עם החברים בשדולת ארץ ישראל נעלה את הנושא שוב לדיון ציבורי בשבוע הבא ונמשיך לפעול עד שההקפאה תופשר".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו