בעיית המסתננים: דרום תל אביב מוצפת בכנסיות בלתי-חוקיות

"איך יכול להיות שמדינת ישראל מתעלמת שנים מהחצר האחורית שלה שהפכה לאזור אסון לאומי, שצריך היה להכין לה תכנית שיקום לאומית?!", תהו חברי ועדת הפנים של הכנסת שסיירו במקום

כנגד 13 כנסיות בדרום תל אביב יש היום תביעות לסגירה, כך דיווח לוועדת הפנים בראשות ח"כ דודי אמסלם, סמנכ"ל עיריית תל אביב, רובי זוף, בסיור של הוועדה בדרום תל אביב.

את הסיור יזם ח"כ אמסלם לאור פניות תושבים. "מטרת הסיור להתרשם", אמר ח"כ אמסלם. "יש כאן שתי סוגיות – סוגיית הזרים וסוגיית התושבים. יש גם סוגיית הממשלה ויש סוגיית העירייה", הסביר.

אמסלם תקף את מדיניות הממשלה: "הדהים אותי לשמוע שבעבר הממשלה הביאה לכאן אוטובוסים עם מהגרים. גם הממשלה וגם העירייה צריכות להיות חלק מהפתרון. זו בעיה אזרחית קשה. נוציא מכתבים למשרדי הממשלה הנוגעים לדבר לאסוף לוועדה נתונים. אקיים רצף דיונים בנושא עד שאראה כיוונים לאן המדינה רוצה ללכת".

קרא עוד:
[postim]

ח"כ תמר זנדברג ממרצ אמרה כי "נמצאים אתנו כאן 5 ח"כים ממפלגת השלטון. איך יכול להיות שמדינת ישראל מתעלמת שנים מהחצר האחורית שלה שהפכה לאזור אסון לאומי, שצריך היה להכין לה תכנית שיקום לאומית?! אחרי ההזנחה הזו נציגי מפלגת השלטון היו צריכים לקבל תביעה לדין וחשבון נוקב. זוהי תוצאה של מדיניות של נסיגה והזנחה מכוונת זה שנים. עוול על עוול".

20160303_115757חברי ועדת הפנים מסיירים היום בדרום תל אביב (צילום: דוברות הכנסת)

ח"כ אמיר אוחנה מהליכוד סיפר: "אני מלווה שנים את המאבק. התושבים כאן באמת עוברים גיהינום. ביום יום אנשים כאן מפחדים לצאת מהבתים. 80% ממעשי האלימות כאן מבוצעים על ידי מסתננים, בעיקר מעשי שוד. יש גורמים שעומדים נגד כל ניסיון להוציא את המסתננים מכאן. יש מי שעותר לבג"ץ בכל פעם שחוק המסתננים עולה. אני קורא למשרד הפנים לבדוק, וכל מי שנכנס שלא כחוק, צריך לצאת".

(צילום התמונה הראשית: תומר נויברג – פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן