המחבל שרצה להספיק הכול: חטיפת קצין, פיגוע באוקראינה ורחפנים לדאעש

טרוריסט אחד, הרבה תכניות: פלסטיני מרצועת עזה שהתגורר בשנים האחרונות באוקראינה, מואשם בשורה של יוזמות טרור מתוחכמות, אשר בחסדי שמים לא יצאו אל הפועל • האיש, שעזב את עזה לאחר 'עופרת יצוקה', נעצר בעת שניסה לשוב אל שטח הרצועה

רבות מחשבות בלב איש: פרקליטות מחוז דרום הגישה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד פלסטיני מרצועת עזה שהתגורר בשנים האחרונות באוקראינה ומשם תכנן שורה של פעילויות טרור מתוחכמות וחובקות עולם.

בין היתר, זמם האיש לפתות קצין בכיר בצה"ל להגיע לחצי האי סיני ומשם לחטוף אותו לרצועת עזה. תכנית ב' של פיגוע המיקוח הייתה חטיפת הקצין בשטח אוקראינה, שם יירצח ומסמכיו ישלחו לרצועת עזה לצורך ניהול מו"מ לגביו.

פיגוע שני שתכנן הטרוריסט היה לפגוע באוטובוסים של תיירים ישראלים המגיעים לאוקראינה, באמצעות פיגוע ירי או מטען חבלה. היעד שנבחר לשם כך היה העיר אודסה, אליה מגיעים תיירים ישראלים רבים.

אם לא די בכך, תכנן הנאשם לספק נשק לפעילי דאעש מקרב ערביי ישראל, על מנת שיבצעו פיגועי התאבדות בתוך מדינת ישראל. התכנית הייתה ליצור קשר עם ערבים ישראלים המתגוררים באוקראינה ותומכים בארגון הטרור ובאמצעותם לשלוח נשק על ידי רחפן.

קרא עוד:

[postim]

במהלך מבצע 'עופרת יצוקה', לפני כ-7 שנים, עזבו האיש ובני משפחתו את בית מגוריהם בשכונת שג'אעיה שבעיר עזה, לטובת הקמת נקודת איסוף ומקלט של חמאס במקום. מבית זה יצאו המחבלים בקביעות, כשהם חמושים באמצעי לחימה רבים, לפעילות צבאית נגד חיילי צה"ל.

PICTURE OF THE YEARבית של טרור. צה"ל מפוצץ בית בעזה במהלך 'עופרת יצוקה'

סיועו של האיש לחמאס היה מגוון. הוא סיפק אוכל ושתייה לפעילים שהתמקמו בביתו, סייע להם למתוח כבל טלפון מהבית אל בית החולים הסמוך 'אל וופא', בו הסתתרו בכירים בארגון ואף היה שותף פעיל בהקמת מנהרה, שפתחה היה בתוך ביתו.

כדי לקבל היתר כניסה לרצועת עזה, מסר למנהל האזרחי הצהרה כוזבת בדבר מצבה הרפואי הקשה של אמו. הוא קיבל היתר מוגבל ליום אחד וכשהגיע אל מעבר אלנבי לפני מספר שבועות, נעצר והועבר לחקירת שירות הביטחון הכללי והיחידה המרכזית נגב של משטרת ישראל.

(צילומי ארכיון: וויסאם נסאר וקובי גדעון – פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *