ליברמן: אם נתניהו יבנה במעלה אדומים – אצטרף לקואליציה

יו"ר ישראל ביתנו חושף היום את התנאי שלו להצטרפות לקואליציה • אם נתניהו יבנה אלפיים יחידות דיור במעלה אדומים, ליברמן בדרך לממשלה • "אין חשש, נתניהו לא יאשר אפילו יחידת דיור אחת"

היום נערך כנס של השדולה למען בנייה בארץ ישראל במשכן הכנסת. בין הדוברים היה יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן שחשף את תנאי מפלגתו להצטרפות לקואליציה.

לדברי ליברמן, "אני עומד לצידה של מעלה אדומים, אני לא עומד לצידו של ראש הממשלה. אני זוכר שבערב הבחירות קיבלתי טלפון היסטרי מבוריס גרוסמן, סגן ראש העיר, והוא אמר לי שנתניהו עושה שם כנס וסוחף את כל האנשים ושאני חייב לבוא להופיע בפני האנשים. אז באתי".

"התוצאות של נאומו של נתניהו היו בהתאם – 47.9% מתושבי מעלה אדומים הצביעו לליכוד", אמר ליברמן והזכיר כי "ביבי הבטיח להכפיל את אוכלוסיית מעלה אדומים לאחר הבחירות".

"אבל בניגוד לאחרים, אני הגעתי גם אחרי הבחירות אני לבקר במקומות שביקרתי לפני, וכשהגעתי למעלה אדומים וסיירתי עם בני כשריאל והוא אמר לי – אני לא יודע מה לעשות, הכל מוקפא כבר 6.5 שנים, מה יהיה? איך אפשר לפעול? אתה חייב להכנס לקואליציה ולדחוף את זה".

"אמרתי לו", סיפר ליברמן, "אני מוכן להצטרף לממשלה בתנאי שנתניהו יאשר 1000 יחידות דיור. היום המחיר כבר עלה ל-2000, אם הוא מאשר בנייה של 2000 יחידות דיור במעלה אדומים – אני נכנס ללא תנאים מקדימים לקואליציה".

חשבתם שליברמן תיכף חוזר לשולחן הממשלה? בדבריו דאג לעקוץ את ראש הממשלה ואמר: "אך אין חשש, נתניהו לא יאשר אף לא יחידת דיור אחת". ליברמן טען כי ביבי חזק בדיבורים וחלש במציאות, חזק בדיבורים ובסיסמאות ואפס במעשים, וההקפאה במעלה האדומים זו התוצאה הישירה של זה".

"גם בפסגת זאב ובשכונות היהודיות האחרות בירושלים אין בנייה בכלל – אפס בניה. לכן אני אומר: רוב חברי סיעת הליכוד נמצאים כאן – אם אתם רוצים באמת בנייה במעלה אדומים שימו אולטימטום לראש הממשלה – או שבונים או שלא תצביעו בעד התקציב".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו