ח"כ מקלב התריע במליאת הכנסת בפני ראש הממשלה מפני שיתוף הפעולה עם "היהדות הרפורמית המזויפת" • "הם מחקו כל תפילה על ירושלים מהסידור שלהם – ועוד מגיע להם על כך פרס", תהה

ח"כ אורי מקלב נשא בפני ראש הממשלה נאום תקיף אודות ההכרה ברפורמים כפי שהיא באה לידי ביטוי במדיניות הממשלה לאחרונה.

נתניהו, שנכח במליאה בעקבות דיון שהתקיים לאחר שאספו ארבעים חתימות של חברי כנסת, שמע ממקלב כי "הכותל המערבי, שריד בית מקדשנו, הוא המקום היחיד בעולם שמאחד את כל עם ישראל, מכל העדות, החוגים והמגזרים. אבל דווקא במקום הזה מתבצע הרס של האחדות".

מקלב פתח כי "עומדת קבוצה אחת אלימה, מתסיסה, פרובוקטיבית, שאנשיה פוגעים ברגשות כל העם היהודי, הם פוגעים בכבוד ספרי התורה, פוגעים ביהדות השורשית המתמשכת מדור לדור, פוגעים במקום המקודש והמאוחד ביותר לעם היהודי – ויש בממשלה מי שמחזק אותם ומכיר בהם? מה עם עושים למען העם היהודי שהם זוכים בפריבילגיה כזו?"

קרא עוד:
[postim]

"העם היהודי מתפלל כל יום 'ותחזנה עינינו בשובך לציון ברחמים', אבל הם קרעו את התפילה הזו מהסידור. הם מחקו את התחינה של העם היהודי 'ותוליכינו קוממיות לארצנו'. הם מחקו כל תפילה על ירושלים מה'סידור' הרפורמי, ועל זה מגיע להם פרס?", אמר.

"איזה קשר יש להם לדת? מה לאנשים המבקשים לקיים 'תפילות' פעם בחודש ולקדושה של הכותל המערבי", תהה מקלב והבהיר כי "איך אפשר להציג זאת כיהדות? זו יהדות מזויפת. פתאום הם מבקשים מקווה טהרה, כאשר מעולם הם לא השתמשו בכך. בכל הריכוזים הרפורמים בארה"ב אין מקווה אחד – אז למה שפה נקבל אותם? אי אפשר למכור קידושין בחתונה עם כומר. זה לא הולך. והניסיון שלהם להונות ציבור שאינו שומר תורה ומצוות ייכשל ולא יצליח".

בשלב זה פנה ח"כ מקלב אל ראש הממשלה, ותהה כיצד ממשלת ישראל מוכרת את ערכיה של העם היהודי והולכת שולל אחר הקבוצה הרפורמית הקולנית תמורת בצע כסף. "איך אתה משתף איתם פעולה כלל?

מקלב אמר לנתניהו: "הם נלחמים בכל דבר שריח יהדות נודף ממנו – בממסד הרבני ובכל צעד שהם יכולים להצר את צעדי הציבור החרדי ולהבאיש את ריחו – אבל יש להם כיסים עמוקים וזה כנראה מה שמשכנע. הם אינם מעוניינים ביהדות, הם מעוניינים בהכרה ובלגטימציה – ואת זה אסור לתת להם", סיים ח"כ מקלב את נאומו.