נתניהו לחברי הכנסת הערבים: נפלתם על השכל?

בנאום שנשא בכנסת התייחס ראש הממשלה לגינוי של חברי כנסת מהמפלגות הערביות להכרעת מדינות המפרץ שהחיזבאללה הוא ארגון טרור ושאל אותם: תמשיכו לגנות גם כשיירו על הכפרים שלכם?

מליאת הכנסת קיימה דיון "הנסיגה המתמשכת במעמדה הבינלאומי של ישראל מסכנת את הביטחון הלאומי", בהשתתפות ראש הממשלה על פי בקשתם של 40 חברי כנסת.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לטענות חברי האופוזיציה ואמר: "אותי מפליא לשמוע את הטענות על פירוק משרד החוץ מאלה שהיו שותפים מרכזיים בממשלות הקודמות בראשותי, ואז לא פציתם פה על המצב שהיה זהה לחלוטין כמו המצב היום".

לדברי נתניהו: "שום דבר לא השתנה, בזמן שאתם הייתם בממשלות הללו לא שמעתי מכם אפילו הבהרה על הפיצול הזה, להפך, תמכתם וביקשתם חלקים מזה. ציפי לבני דרשה שהמשא ומתן עם הפלשתינים יהיה נפרד. הדבר היחיד שהשתנה הוא זה שאתם באופוזיציה".

"אתם אומרים שלפחות אז היה שר חוץ במשרה מלאה, אפשר להתווכח על זה, אבל אי אפשר להתווכח עם זה שבמשך שנה אני הייתי שר החוץ לבקשתו של אביגדור ליברמן וזה נעשה בתמיכתם של יאיר לפיד וציפי לבני שהיו שותפים לממשלה. אני מוכן לקבל ביקורת בונה אבל לא מקבל את הצביעות שלכם שזועקת לשמים".

ראש הממשלה טען כי "משרד החוץ פועל באינטנסיביות גדולה שלא הייתה בעבר. אנחנו מקיימים קשרים דיפלומטים עם 161 מדינות, דבר שלא היה מעולם. ואין זה אומר שאיננו מקיימים יחסים אחרים עם עשרות מדינות נוספות. אני יכול לספור על 10 אצבעות את המדינות שאינם מקיימות יחסים עם ישראל. מי שמבודד זה לא ישראל אלא המדינות שאין להם קשרים עם ישראל".

"אני לא מבקש לייפות את המציאות", אמר נתניהו. "יש גורמים בעולם שנגועים באובססיה אנטי ישראלית, הדוגמה המובהקת ביותר זה מועצת זכויות האדם של האו"ם, ש60% מההחלטות שלה מופנות לישראל, וגורמים אנטישמים באירופה שחוברים לאסלם הקיצוני.לא מדובר בביקורת עניינית אלא בניסיון מרושע לשלול את עצם זכותנו להתקיים כאן".

"זה שמדינות ערביות החליטו להכריז על חיזבאללה כארגון טרור זו התפתחות מדהימה אבל מה שלא פחות מהדהים זה ששתי מפלגות בכנסת גינו אותם. אתם אזרחי המדינה וחיים בתוך המדינה. נפלתם על השכל?", שאל אותם נתניהו.

"יש שינויים גדולים בעולם הערבי, גם אם הם לא הגיעו לחלקים מהכנסת. המדינות הללו מבינות שישראל איננה האויבת שלהם אלא ניצבת לצידם במאבק שלהם מול איראן ודאע"ש. אני מקווה שהקשרים הללו גם יסייעו לקידום היחסים עם הפלשתינים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *