מפקד בחמאס נהרג בקריסת מנהרה נוספת בעזה

בפעם התשיעית בחודשיים האחרונות קרסה מנהרת טרור של החמאס ברצועת עזה • כלי תקשורת פלסטינים מדווחים כי ההרוג הפעם הוא מפקד בזרוע הצבאית של ארגון הטרור העזתי

שוב קריסת מנהרה של חמאס ברצועת עזה: גדודי עז א-דין אלקאסם פרסמו הודעה רשמית על קריסת מנהרה באיזור שכונת סג'עייה ברצועת עזה.

כתוצאה מקריסת המנהרה, נהרג פעיל בארגון הטרור העזתי. על פי דיווחים בכלי תקשורת פלסטינים, ההרוג הוא עבד אלסלאם עאיד בטניג'י, מפקד בזרוע הצבאית של חמאס.

מדובר במנהרה התשיעית של החמאס הקורסת במהלך החודשיים האחרונים, כאשר קריסת המנהרות גבתה את חייהם של מחבלים רבים העוסקים בחפירת המנהרות. במרבית הפעמים ניסו בחמאס להסתיר את הקריסה אך הפעם יצאו בהודעה רשמית.

קרא עוד:
[postim]

כאמור, לא מדובר בפעם הראשונה שמנהרות הטרור קורסות על חופריהם. בחמאס מסרבים להתייחס לגורם לקריסה. האם מדובר בתנאי מזג האוויר או מצוקה כלכלית של הארגון המתורגם לכוח עבודה זול שבונה את המנהרות בחוסר מקצועיות.

אחרים יטענו כי מדובר כחלק ממאמץ ישראלי להשמדת המנהרות. כך או כך, הדבר מהווה הוכחה כי בחמאס ממשיכים במאמציהם לחפור מנהרות אל עומק השטח בישראל. בכיר חמאס, איסמעיל הנייה אף אמר כי זו דרכם להביא לשחרור ירושלים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בזמנו כי אם ישראל תותקף ממנהרות ברצועת עזה, היא תגיב בעוצמה רבה נגד חמאס. “אנחנו פועלים בשיטתיות ובקור רוח נגד כל האיומים, לרבות האיום מצד חמאס, גם באמצעים הגנתיים וגם באמצעיים התקפיים”.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *