חוזרים לשולחן המשא ומתן מול הפלסטינים? ראש הממשלה הצהיר היום כי הוא מאמין שלאור היחסים המתפתחים בין ישראל למדינות ערב תהיה פריצת דרך להסדר אמיתי ובר קיימא עם הפלסטינים

היום ערכה סיעת הליכוד ישיבה מיוחדת לזכרו של ראש הממשלה המנוח, מנחם בגין ז"ל. בדבריו הזכיר נתניהו כי את היחסים בין ישראל למדינות הערביות קידם בגין בהסכם עם מצרים.

לדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו, "מנחם בגין פרץ את הדרך בהסכם השלום עם מצרים. זה היה הסכם שלום היסטורי שעדיין עומד תחת טלטלות הזמן בימינו והוא מאותגר כל הזמן ועדיין מחזיק מעמד".

קרא עוד:
[postim]

"זה התרחב לשלום עם ירדן וזה מתרחב היום עם מערכת יחסים ענפה שיש לנו עם מדינות באזור, מדינות שונות שמבינות שישראל איננה האויב של העולם הערבי אלא שותפה שלהם במאבק המשותף נגד גורמי האיסלאם הקיצוני. אם המדובר באיסלאם הקיצוני השיעי שמונהג על ידי איראן ואם מדובר באיסלאם הקיצוני הסוני שמונהג ברגע זה על ידי דאעש".

נתניהו הסביר את היחסים בכך ש"מדינות ערב מבינות שמדינת ישראל היא גורם ראשון במעלה במאבק המשותף נגד הגל העכור הזה שמאיים לשטוף לא רק את אזורנו אלא את העולם כולו".

"אני מאמין שהשותפות הזו אולי טומנת בחובה גם סיכוי בסופו של דבר להביא את שכנינו הפלסטינים לעמדה יותר ריאלית, יותר אחראית, לגבי הסדר אפשרי איתנו. בכל אופן, אם מישהו חשב קודם לכן שפריצת דרך עם הפלסטינים תביא לפתיחת העולם הערבי כלפינו, ייתכן שההפך קורה וגם יקרה, שפתיחת העולם הערבי כלפינו תעזור לנו בבוא היום להגיע להסדר אמיתי ובר קיימא עם שכנינו הפלסטינים".