השייח’ ח’אלד אל-מוגרבי נשלח לעונש מאסר בפועל לאחר שהסית כי השואה התרחשה בגלל שהיהודים השתמשו בדם הנוצרים לאפיית מצות, טען כי הוירוסים והמחלות נוצרו במעבדות של רוטשילד והציונים וקרא לרצח יהודים

אחד עשר חודשי מאסר בפועל ושישה חודשים על תנאי נגזרו על השייח' חאלד מוגרבי, דרשן במסגד אל-אקצא, שהורשע בשלוש עבירות של הסתה לגזענות.

באחד המקרים אמר השייח' כי שואת היהודים התרחשה בשל שחיתותם ומשום שהכינו "לחם מיוחד" לחג הפסח באמצעות חטיפת ילדים, הנחתם בחבית מלאה מחטים והכנת הלחם באמצעות דמם.

בגזר הדין נכתב כי "קריאת תמלילי השיעורים מותירה רושם עגום, לנוכח רצף הכזבים שהשמיע הנאשם כשהוא חוזר ומרעיל את דעתם של שומעיו בדברים רווי שנאה. לשם כך "העלה מן האוב" עלילות קשות, ששימשו את שונאי העם היהודי לאורך הדורות ושלא אחת סיפקו תירוץ לפגיעה ביהודים.

קרא עוד:
[postim]

"מטריד ומעציב לראות כיצד ניצל הנאשם את הבמה שניתנה לו, באחד המקומות הרגישים בעולם שחשיבותו הדתית ניכרת וכשהוא ניצב כאיש דת בעל חזות מכובדת, ישוב על כיסא מגולף ומרופד בהידור ונושא דברים בתוככי מקום פולחן ותפילה, להשמעת דברי משטמה ובלע שוב ושוב. הנאשם הוסיף והפיץ את הדברים ברחבי העולם לגולשי האינטרנט באמצעות אתר פופולרי ותחת שם משתמש הנושא את שמו של מסגד אל אקצה".

עוד ציין כבוד השופט גורדון כי "חשיבות ההוקעה והגדיעה של נגע ההסתה מתחדדת במציאות העדכנית, בה אנו עדים למימושו של הפוטנציאל הפוגעני הנדון. ראשיתו במסרים כנגד היהודים כקבוצה, ובהם מסרים מעוותים אודות "כוונות השתלטות" על מסגד אל אקצה, ואחריתו בגדיעת חיים ופציעת אזרחים תמימים שכל חטאם בהשתייכותם הלאומית או הדתית".