"הגיע הזמן שהצמרת הביטחונית שלנו תבין סוף סוף שהאחריות לביטחונם של אזרחי מדינת ישראל היא על צה״ל וכוחות הביטחון שלנו וכוחות הביטחון הפלסטיניים לא יעשו במקומנו את העבודה

שר העלייה והקליטה, זאב אלקין, מחה הערב בחריפות בעקבות הפרסומים לפיהם ישראל ניהלה מגעים עם הרשות הפלסטינית, להשבה לידיה של השליטה הביטחונית בערים רמאללה ויריחו והפסקת פעילות צה"ל באזורים אלו.

"זועם על כך שהתנהל מו״מ סודי להחזרת השליטה לידיהם בערים מסוימות מבלי שהדבר הובא לידיעה ולדיון בקבינט!", אמר אלקין, המשמש כחבר ועדת השרים לענייני ביטחון לאומי, הידועה יותר בשמה 'הקבינט המדיני-ביטחוני'.

"אני מתנגד מכל וכל לרעיון צמצום הפעילות הביטחונית של צה״ל בשטחי A והעברת האחריות למנגנוני הביטחון הפלסטינים דווקא בזמן שהטרור הפלסטיני מרים את ראשו ומשתולל", הבהיר אלקין.

קרא עוד:

[postim]

לדבריו, "הגיע הזמן שהצמרת הביטחונית שלנו תבין סוף סוף שהאחריות לביטחונם של אזרחי מדינת ישראל היא על צה״ל וכוחות הביטחון שלנו וכוחות הביטחון הפלסטיניים לא יעשו במקומנו את העבודה. הרשות הפלסטינית, המעודדת הסתה ברמה יום יומית, היא מקור הבעיה ובוודאי לא הפתרון".

אלקין הוסיף: "אסור לחזור לימי טרום ״חומת מגן״ כשסיפרו לנו שהפלסטינים יאבקו בעצמם בטרור. כבר שילמנו מחיר כבד על הטעות הזאת בימי האינתיפאדה השנייה. אני דורש משר הביטחון לעדכן באופן מיידי את הקבינט במשא ומתן שהתקיים מאחורי גבינו ולעצור כל התקדמות בכיוון מסוכן זה ללא דיון מעמיק ואישור הקבינט!".

(צילום ארכיון: גילי יערי – פלאש 90)