בגלל תאונת רכבת שנשאה חומרים מסוכנים: סגר לילי הוטל על שכונות בדימונה

בסיכומו של האירוע נמנו 7 נפגעים, שפונו אל בית החולים 'סורוקה' בבאר שבע כשהם סובלים מתסמינים קלים של צריבות והקאות

סגר הוטל אמש על אזור נרחב בעיר דימונה, בשל תאונת רכבת שנשאה מטען של ברום ופוספטים. בחסדי שמים, צוותי הכבאות הצליחו להשתלט על הדליפה שהחלה בעקבות התאונה, והחומרים המסוכנים לא גרמו לנפגעים בנפש, מלבד כמה בני אדם שנפגעו באורח קל.

האירוע החל בסביבות השעה 22:00. רכבת משא פגעה במספר קרונות פוספטים שעמדו על המסילה, כחצי ק"מ דרומית לתחנת דימונה. באירוע נפגעו קל, שני נהגי הרכבת הפוגעת.

כתוצאה מהתאונה, נפגע קטר הרכבת הפוגעת ונשמטו 3 קרונות משא. מאחד מהקרונות נשמט מיכל ברום ולאחר בדיקות בשטח, עלה כי ישנה דליפה קלה ממיכל הברום. האירוע דווח לכוחות הביטחון ולמשרד להגנת הסביבה, שהגיעו למקום והכריזו על אירוע חומ"ס.

קרא עוד:

[postim]

כשעה לאחר התאונה, הכריזה המשטרה כי על התושבים ברדיוס של 800 מטרים ממקום התאונה, להסתגר בבתיהם ולאטום את הפתחים, מחשש לשאיפת החומרים המסוכנים. כביש 25 הסמוך נחסם לתנועה והנהגים כוונו לדרכים חלופיות.

לאחר מספר שעות, הצליחו צוותי כבאות והצלה להשתלט על הדליפה, לאטום את המכל הפגוע ולנקות את השטח. המכל פונה במשאית אל מפעלי ים המלח.

בסיכומו של האירוע נמנו 7 נפגעים, שפונו אל בית החולים 'סורוקה' בבאר שבע כשהם סובלים מתסמינים קלים של צריבות והקאות. הנפגעים, בהם 2 נהגי הרכבת ו-5 מתושבי האזור, נשארו להשגחה במיון במהלך הלילה ושוחררו הבוקר לבתיהם.

ברכבת ישראל אומרים כי בשנים האחרונות פעלה החברה רבות לשיפור תחום הובלת המטענים, ועשתה רבות לשדרוג צי הרכבות, הקרונות, הבטיחות, המסילות וכיו"ב. האירוע המדובר ייבדק באופן יסודי כדי למנוע הישנות מקרים כאלה, להסיק את המסקנות הנדרשות וליישמן.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *