מקלב: אישור חוק המקוואות מהווה אמירה ברורה לרפורמים

חבר הכנסת אורי מקלב אמר הערב כי "לאישור חוק המקוואות אמירה ומשמעות ברורה של סיעות הקואליציה וראש הממשלה כלפי הרפורמים וניסיונות הלגיטימציה שלהם"

עם אישור "חוק המקוואות" בקריאה טרומית אומר ח"כ אורי מקלב כי "לחוק המקוואות שלוש תכליות עיקריות: האחת, שמירת הסטטוס-קוו שמקווה טהרה הוא מקווה שפועל לצורך טבילה הלכתית בלבד והכשלת הניסיון הרפומי לשנות את המצב באמצעות פסיקת בג"ץ.

"שנית, זו בעלת אמירה ומסר כללי כלפי ניסיונות השווא המתוקשרים של הרפורמים בתקופה האחרונה כאילו קיבלו הכרה, מעמד ולגיטימציה. ושלישית, ההתלכדות של כל סיעות הקואליציה – כולל של ראש הממשלה עצמו – שתמכו והובילו את החקיקה עם כל המשמעותיות הישירות והעקיפות שיש בכך. והכשלת נסיונות האופוזיציה והארגונים השונים להרחיב בקיעים בקואליציה ולערער את יציבותה נכשלו".

קרא עוד:
[postim]

כזכור, מליאת הכנסת אישרה הערב בקריאה טרומית את הצעת חוק המקוואות שהגיש חבר הכנסת משה גפני. 42 חברי כנסת תמכו בה ו-28 התנגדו. ההצעה תועבר להמשך דיון בוועדת הפנים והגנת הסביבה.

מגיש הצעת החוק, ח”כ משה גפני אמר בדיון כי “הצעת החוק הזו לא באה למנוע מרפורמים וקונסרבטיביים לטבול במקווה. להפך אנחנו מזמינים את כולם. יש החלטה של בג”ץ שאני לא מבין למה השופטים פסקו את הפסיקה הזו, ואנחנו רוצים לתקן טעות שלפי דעתנו פסק בית המשפט. יש במדינה הזו יותר מקוואות פרטיות שאף אחד לא מתערב בהם אבל מקוואות ציבוריות של המדינה הם עבור טבילה הלכתית.

“דבר וחצי דבר לא ישתנה מהחוק הזה, מה שהיה הוא שיהיה. אני מודיע ומתחייב כאן במליאה שאנחנו ננסח את זה בוועדה באופן שיהיה ברור שלא יהיה שינוי במעמד הטובלות. אנחנו רוצים להשאיר את המצב כמו שהוא ולא רוצים להביא למתח מיותר. מה שמדובר פה זה שרוצים לעשות גיור במקווה כשזו לא מטרת המקווה. מקווה זה נושא הלכתי זה לא בית מרחץ ולא חמאם טורקי”.

השר לשירותי דת, דוד אזולאי אמר: “מי שאינו מקבל את סמכותה של התורה ורומס את מצוותיה ברגל גסה אינו יכול לטעון שהוא מייצג דת בישראל. התנועות האלה שרויות בנסיגה והמספרים שהם מציגות מנופחים. זכותם לנהל טקסים וכל פולקלור שהם ירצו אבל היהדות היא לא תיאטרון שבאים אליו באוטו בשביל ליהנות. הגופים הללו שמבקשים לשנות את התורה וההלכה הם אינם זרמים בדת ישראל.

“כמו שלא ניתן לרופא להתקרב לבית חולים באמצעות כישוף ולא נקרא לו רופא, כך לא ניתן לגופים האלה להתקרב לתורת ישראל. מאז קום המדינה הקפידו כולם על שמירת הסטטוס קוו בענייני דת ומדינה. יש כאם מהלך שלא בר בידיים נקיות. עם כל הכבוד לציונות ולתמיכה שלהם במדינת ישראל, לא ניתן להם לנהל אותנו בשלט רחוק ולפגוע בצביונה היהודי של המדינה. אני מודיע לכם שכל ניסיון להתערב ולשנות כללים שלא על פי ההלכה לא יהיה”.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *