זרם העלייה נבלם? ירידה של כ-40% במספר העולים לישראל ב-2016

זעם בשורות הליכוד על החלטת הממשלה להקפיא את העלאת שארית יהודי אתיופיה, הממתינים כבר שנים ארוכות במחנות עראיים במדינה האפריקנית

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • הגר"י זילברשטיין שליט"א וראשי מפעל הש"ס בבית מרן שר התורה לקראת מגבית חג מתן תורה!

  תוכן מקודם

 • "אל תגידו לי יותר כלום" בקשתה הכואבת של תהילה

  תוכן מקודם

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

צניחה של כמעט 40% בשיעור העולים ארצה בחודשיים וחצי האחרונים – בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. כך חשף מנכ"ל משרד הקליטה חביב קצב, בישיבת ועדת העלייה הקליטה והתפוצות שדנה בהיערכות הממשלה והרשויות המקומיות לקליטת העולים.

יו"ר הוועדה, ח"כ אברהם נגוסה (הליכוד), ציין כי קבינט הקליטה בממשלה בראשות ראש הממשלה, מעולם לא התכנס לדון בהפיכת העלייה מצרפת, אוקראינה, בלגיה ואתיופיה לפרויקט לאומי מתוקצב.

נגוסה הוסיף כי הדיון הנוכחי נועד להתקיים בהשתתפות שר העלייה והקליטה וסגן שר האוצר, אולם שניהם הודיעו ברגע האחרון כי לא יגיעו. "הדבר מעיד שהשרים שלנו לא מתייחסים ברצינות לנושא העלייה".

קרא עוד:

[postim]

נגוסה ביקר את הממשלה על הקפאת העלאת שארית יהודי אתיופיה: "אתמול, על פי החלטת הממשלה, הייתה אמורה לעלות הקבוצה הראשונה מתוך 9,000 עולים מאתיופיה, אולם מסתבר שישראל על אף כלכלתה החזקה לא מסוגלת לקלוט 2,000 עולים מאתיופיה מדי שנה – אלא רק 30 אלף עולים ממדינות אחרות". הוא איים: "לא אצביע עם הממשלה עד שתבוטל גזרת ההקפאה. שורשה של הגזרה הזאת הוא אפליה".

נציג הסוכנות היהודית יהודה שרף, העריך כי ללא העלייה מאתיופיה יגיעו לארץ 33 אלף עולים בשנת 2016. בשנת 2015 עלו כ-32 אלף עולים. "עד כה, עלו 600 עולים פחות מהשנה שעברה. הממשלה צריכה לתת למשרד הקליטה יותר מהקיים כיום. אנו בשעת חירום בנושא", הזהיר.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן