21 חודשים לאחר רצח 3 הנערים: אחראי המשמרת במוקד 100 יועלה בדרגה

ועדת השימוע החליטה להסתפק בהתראה בלבד ולהגביל את מינויו לתפקיד פיקודי למשך 3 שנים • במשטרה מבהירים כי מדובר היה בכשל חד פעמי, אשר אף לא היה באחריותו וכי האיש הצטיין בתפקוד מעולה לאורך כל שירותו במשטרה

בתום שימוע ארוך שערך אגף משאבי אנוש במשטרה, הוחלט שלא להדיח מהארגון ואף להעלות בדרגה את אחראי המשמרת במוקד 100 בעת חטיפת שלושת הנערים, למרות המחדל הגדול שאירע תחת פיקודו.

השוטר, בדרגת רב-סמל, יועלה בקרוב לדרגת רב-סמל בכיר רטרואקטיבית מיולי 2015. במשטרה מבהירים כי מדובר היה בכשל חד פעמי, אשר אף לא היה באחריותו וכי האיש הצטיין בתפקוד מעולה לאורך כל שירותו במשטרה.

כזכור, בליל שישי, ט"ו בסיוון תשע"ד, עלו נפתלי פרנקל וגיל-עד שאער בני ה-16 ואייל יפרח בן ה-19 על טרמפ בצומת אלון שבות. בקדמת הרכב ישבו שני מחבלים שהתחזו ליהודים וחטפו אותם באיומי אקדח.

לאחר מספר דקות הצליח שאער להתקשר למוקד 100 של המשטרה ולחש "חטפו אותי", אך המוקדן שקיבל את השיחה הלא-ברורה ואחראית המוקד חשבו כי מדובר בהטרדה ולא העבירו את העניין לטיפול מערכת הביטחון. רק לאחר מספר שעות התברר דבר החטיפה, אך הנערים כבר לא היו בין החיים. אחראית המוקד פוטרה מהמשטרה מיד לאחר האירוע.

קרא עוד:

[postim]

ראש אגף משאבי אנוש במשטרה, ניצב גילה גזיאל, כתבה בסיכום השימוע: "למרות שידעת כי מדובר בשיחת מצוקה או לכל הפחות בשיחה בעייתית, לא פעלת בצורה מקצועית ולא נקטת את הפעולות המתבקשות למתן סיוע מיטבי בנסיבות הקיימות (שמיעה חוזרת של השיחה, איתור הבעלים של הטלפון ועוד). בנוסף לא דייקת בפני ועדת הבדיקה בהתייחסותך להתנהלות במהלך האירוע".

"יחד עם זאת, לאחר שבחנתי את מכלול הטענות שהועלו על ידך במסגרת השימוע שנערך לך, ובכללם העובדה שמדובר בכשל חד פעמי, טיב שרותך המעולה וקיומם של כשלים שנתגלו ואינם באחריותך, החלטתי, לפנים משורת הדין, לאפשר את המשך שירותך תחת התראה ובנוסף להגביל את מינויך לתפקיד פיקודי למשך שלוש שנים מיום ההתראה. אני מביאה, איפוא, לידיעתך כי מעתה ואילך מצופה ממך לנהוג ללא דופי, בצורה מקצועית ואחראית תחת הפעלת שיקול דעת, שאם לא כן יוביל הדבר לשקילת המשך שירותך".

(צילום: DMY – ויקיפדיה)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן