שר הביטחון מגנה בחריפות את פעילות ארגון השמאל הקיצוני "שוברים שתיקה" ואומר כי זה לא תקין וגובל בבגידה במדינה • יעלון עדכן כי נפתחה חקירה האם הם אכן עשו שימוש במידע המסווג

שר הביטחון משה יעלון התייחס היום לסערה הנוכחית סביב ארגון שוברים שתיקה. "זה לא תקין", אמר יעלון, והדגיש כי "זכותו של כל אחד להתבטא, אלא אם יש בדברים שאמר פגיעה בביטחון המדינה".

"הוריתי לפתוח בחקירה לבדוק שלא נעשה שימוש במידע צבאי מסווג, בין אם על ידי שוברים שתיקה ובין אם על ידי החיילים המשוחררים שנשאלו", אמר יעלון והוסיף: "כששואלים את החיילים שאלות שאינן קשורות לאופי הפעילות והמוסר, שמכניסים כל מיני רכיבים שהם לצורך העניין סוד מבצעי. אז אם הם עושים בזה שימוש בחוץ, שזה חמור ביותר, או אם מפיצים את החומר הזה בחוץ – זו בגידה. אם רק שומרים את זה לעצמם זה גם".

קרא עוד:
[postim]

הדברים באים לאחר שפעילים של ארגון השמאל ‘שוברים שתיקה’ תועדו כשהם מתחקרים חיילי צה”ל אודות פרטים מבצעיים מסווגים, שלכאורה אין כל קשר בינם ובין מטרתו המוצהרת של הארגון, “לסיים את הכיבוש הישראלי בשטחים הפלסטיניים”.

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו גינה את הארגון ואמר כי “ארגון ‘שוברים שתיקה’ חצה קו אדום נוסף, כך על פי התחקיר. גופי החקירה הביטחוניים בודקים את הנושא”.