נתניהו: יש קשר בין המתקפה בבריסל לטרור בישראל

ראש הממשלה נאם בוידאו בפני וועידת איפא"ק ואמר כי "הדרך היחידה לנצח את הטרוריסטים היא לחבור ולהילחם בהם ביחד" • הוא מתח ביקורת חריפה על מדיניות מועצת הביטחון של האו"ם: "מאשרת לפלסטינים לדקור את דרכם למדינה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים בנאום המשודר בוועידה השנתית של השדולה הפרו-ישראלית איפא"ק בוושינגטון. נתניהו פתח את דבריו במסירת תנחומים למשפחות קורבנות מתקפת הטרור בבריסל.

בדבריו אמר נתניהו כי "קיים קשר בין מתקפות הטרור בפריז, בקליפורניה, באיסטנבול, בחוף השנהב ובבריסל, לבין המתקפות היום-יומיות בישראל. זו מתקפה אחת על כולנו", אמר. "בכל המקרים, לטרוריסטים אין שום סיבה למעשה. המטרה היא לא לפגוע באנשים – וזה לא יספק אותם. הם ירצו רק לראות את ההרס וההשמדה שלנו. הדרך היחידה לנצח את אותם הטרוריסטים היא לחבור ולהלחם בהם ביחד. כך נחסל את הטרור".

קרא עוד:
[postim]

נתניהו התייחס לסיוע הביטחוני שישראל מקבלת מארצות הברית ואמר כי "ארצות הברית נותנת לישראל את כל הכלים להגן על עצמה, ואנחנו מקווים לסיים בקרוב את ההסכם החדש לסיוע הצבאי". הוא הודה לנשיא אובמה ואמר: "בארצות הברית יודעים שישראל היא אי של חירות ודמוקרטיה בים הייאוש והאלימות שסובב אותנו, לכן אני מאמין שישראל לא תהיה נושא שיפלג את האמריקנים, אלא דווקא נושא שיאחד אותם".

ראש הממשלה ניתח את המצב הפוליטי במזרח התיכון ואת מדיניות האו"ם כלפי ישראל: "למרות שיותר ויותר מדינות מחבקות את ישראל, יש אחרות שרוצות להשמיד אותה. ישראל מופלית לרעה יום אחר יום באו"ם ובמועצת זכויות האדם. ישראל היא היחידה שדנים בה באופן קבוע, לא איראן, לא צפון קוריאה, לא סוריה – רק ישראל".

נתניהו התרעם על כך ש"עשרים החלטות עוינות מתקבלות נגדה באו"ם שנה אחר שנה. יש כאלה הרוצים לכפות תנאים על ישראל במועצת הביטחון והתנאים הללו יהיו מוטים נגדנו, כך שמאמץ כזה יעביר מסר לפלסטינים שהם יכולים לדקור את דרכם למדינה".

בנאומו טען נתניהו כי הפלסטינים אינם מעוניינים במדינה לצד ישראל, אלא במקומה. "אנשים כאלה הם שמונעים אפשרות להגיע להסדר בין ישראל לפלסטינים. הדרך היחידה להגיע לשלום היא מדינה פלסטינית מפורזת, שתכיר במדינה היהודית", אמר.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *