בנאומו בוועידת איפא"ק חזר ראש הממשלה בנימין נתניהו להתריע מפני איראן • נתניהו סיפר כי איראן שיגרה לאחרונה טיל בליסטי שעליו התנוססה כתובית בעברית: "ישראל חייבת להימחק"

ראש הממשלה בנימין נתניהו חזר להתריע בנאומו הלווייני בפני באי וועידת איפא"ק מפני איראן. "אין אתגר גדול מתוקפנותה הבלתי נלאית של איראן", הכריז נתניהו.

לדבריו, "איראן נותרה מחויבת כל כולה להשמדת עם – השמדת עמנו. מנהיגיה מצהירים בגלוי, בגאון ואפילו בגאווה על שאיפתם להשמיד את ישראל. איראן שולחת נשק קטלני לחיזבאללה בלבנון שישמש נגדנו. היא מממנת את החמאס והג'יהאד האסלאמי בעזה נגדנו. היא חותרת לפתוח חזית טרור חדשה בגולן נגדנו. היא מציעה אלפי דולרים על כל פיגוע טרור פלסטיני נגד יהודים".

קרא עוד:
[postim]

נתניהו הוסיף: "אני מאמין שגם אלה שתמכו בעסקת הגרעין וגם אלה שהתנגדו לה יכולים לכל הפחות לפעול יחד כדי לעצור את התוקפנות והטרור של איראן ולדרוש ממנה דין וחשבון על הפרותיה. מאז עסקת הגרעין, איראן ממשיכה לערוך ניסויים בטילים בליסטיים, תוך הפרה של התחייבויותיה הבינלאומיות. כפי ששמעתם, איראן שיגרה לאחרונה טיל בליסטי שעליו התנוססה כתובית בעברית: "ישראל חייבת להימחק".

"ולכן", הוסיף נתניהו, "הכתובת היא לא על הקיר. הכתובת היא על הטיל! חץ בדיוק כמו זה נורה ע"י חייל רומאי ביודפת. הוא נלחם כדי לשים קץ לעצמאות היהודית אחת ולתמיד. אולם האימפריה הרומית נעלמה זה מכבר. ואני מדבר אתכם היום מבירתנו ירושלים, כראש ממשלתה של המדינה היהודית שנולדה מחדש. אנו החזרנו לעצמנו את עצמאותנו. אנו החזרנו לעצמנו את היכולת להגן על עצמנו".

ראש הממשלה אמר כי "איראן חייבת ללמוד את ההיסטוריה הזאת ולא לשגות באשליות. ישראל תגן על עצמה בעוצמה מול אלה החותרים להשמידה. איראן חייבת לזכור שהיום, לא רק לאויביה של ישראל יש חיצים. היום, למדינה היהודית יש את היכולת להגן על עצמה באמצעות חיצים רבי-עוצמה משל עצמה. מערכת החץ להגנה מפני טילים היא תוצר של עבודה משותפת של אמריקנים וישראלים. ולכן אני מבקש לומר שוב לכולכם – תודה לך, אמריקה. תודה לך, איפא"ק, תודה על שאתם עוזרים להבטיח את עתידנו המשותף".