תציל ממות: ילד התחפש לקופת צדקה והתחיל לבלוע מטבעות

ילד מירושלים שהתחפש לקופת צדקה לקח את התחפושת שלו ברצינות רבה מידי ובלע מספר מטבעות • בתלמוד תורה שמו לב שהילד מתחיל להיחנק ומיהרו איתו למיון שם נותח הילד והמטבעות הוצאו ממנו

ילד בן חמש מתלמוד תורה מפורסם בירושלים שהתחפש לקופת צדקה, לקח את העניין ברצינות רבה מידי עד שהתחיל לבלוע מטבעות כסף.

הרב'ה בתלמוד התורה שהבחין לפתע כי הילד נחנק, טפח על שכמו ומפיו יצאה מטבע אחת, אולם הילד המשיך להשתעל ולחוש תחושת מחנק, להזיל ריר ולהקיא, ונשלח למיון טרם.

לאחר ביצוע הרדמה מקומית הוחדר ללועו מכשור מיוחד וצילום רנטגן הראה מטבע נוסף שהיה תקוע בסמוך לקנה הנשימה. ד"ר דוד זלוטניק, שטיפל בילד החליט כי לאור המיקום הבעייתי והמסוכן, יש להפנות את הילד לטיפול חירום בהרדמה מלאה בבית החולים, תוך קיבוע, על מנת למנוע את תזוזת המטבע.

בבית החולים שערי צדק הוחלט לבצע ניתוח בהרדמה מלאה ולהוציא את המטבע הנוסף התקוע בקנה הנשימה על מנת שהילד לא ייחנק. הניתוח הסתיים בהצלחה והילד צפוי להשתחרר בשעות הקרובות מבית החולים.

ד"ר דוד זלוטניק מסביר כי "במידה שהילד לא היה מגיע בזמן, האירוע יכול היה להסתיים באסון נורא". ד"ר זלוטניק מזהיר את ציבור ההורים לקראת חג הפורים לבחור תחפושות בטיחותיות ולמנוע חפצים מסוכנים מהישג ידם של ילדים. "לא אחת אנו נתקלים בתחפושות שאינן בטיחותיות מספיק וגורמות לבעיות בריאותיות. אנו קוראים לציבור ההורים לגלות משנה זהירות בימים אלו".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן