הותר לפרסום: בג'יהאד האיסלאמי פרצו למערכת המל"טים של צה"ל

תושב עזה נאשם כי היה מומחה סייבר בג'יהאד האסלאמי ופיתח תוכנות שאפשרו לבכירים בארגון לצפות במצלמות משטרת התנועה בישראל, לפרוץ למחשבי חמאס ברצועה ולעקוב אחר מיקום כוחות הביטחון בעת ירי לעבר המדינה

הותר לפרסום כי תושב עזה בשנות ה-20 לחייו הצליח לפרוץ למערכת המזל"טים של צה"ל מעל שמי עזה ואפשר לבכירים בג'יהאד האסלאמי לצפות במתרחש.

הוא נעצר לפני כחודש, כשהיה בדרכו לפגוש צעירים פלסטינים שרצו להתמודד בתכנית שהנחה, אשר שודרה ברצועת עזה. היום הגישה פרקליטות מחוז הדרום כתב אישום בגין ריגול, קשירת קשר למסירת ידיעה לאויב, חדירה לחומר מחשב ועוד.

קרא עוד:
[postim]

מהחקירה עלה כי מאג'ד עוידה גויס בשנת 2011 לארגון, ובמקביל המשיך לעבוד בתור מגיש בתכניות רדיו ברצועה. הוא קיבל הוראות ממפעיליו ובהן יצירת תכנות המאפשרות לצפות במצלמות הכבישים בישראל, פריצה למחשבי משרד הפנים של החמאס בעזה, ועוד.

כמו כן, פיתח תוכנה שמאפשרת מעקב אחר ריכוזי אוכלוסין ומיקומי כוחות הביטחון בעת ירי טילים על ישראל בעתות מלחמה. בנוסף, פיתח תוכנה שבאמצעותה יכול היה הארגון לעקוב אחר תנועת המטוסים בנתב"ג, לראות את רשימות הנוסעים, סוג המטוס ומשקלו, שעות נחיתה והמראה ועוד.

במסגרת פעילותו בארגון, בנה תוכנה שבאמצעותה, מאז 2012, הצליח הארגון לחדור למערכת המזל"טים של כוחות צה"ל מעל שמי עזה.

כתב האישום הוגש היום על ידי עורך הדין מורן גז מפרקליטות מחוז הדרום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע. החקירה נוהלה על ידי שב"כ ויחידת פח"ע נגב, והוגשה בקשה למעצר עד תום ההליכים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *