משרד הביטחון החרים דיון בכנסת על סוגיית גילוח הזקנים בצה"ל

המשתתפים היחידים בדיון שהתקיים בוועדת החינוך: הח"כים יעקב מרגי מש"ס וישראל אייכלר מיהדות התורה

ועדת חינוך התכנסה היום (ב)  לדון באיסור שהוטל על חיילים וקצינים להמשיך בגידול זקן, בעקבות הוראת המליאה. במהלך הדיון הציג יו"ר הוועדה ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) מכתבים ופניות של חיילים חרדים שנשלחו לכלא בשל סירובם לגלח את זקנם.

למרות שמדובר בנושא טעון ונפיץ רק  שני חברי כנסת נטלו בו חלק יו״ר הוועדה ח״כ יעקב מרגי וח״כ ישראל אייכלר יו"ר הוועדה לפניות הציבור יוזם הדיון. ח״כ אייכלר עדויות שהגיעו לידו על התנכלויות לחיילים דתיים עם זקן במסגרת הצבאית

בין היתר הקריא אייכלר מכתב של הורי חייל דתי בגולני, בו הם סיפרו על היחס לבנם. ״מדובר בבחור בגדוד גולני, חובש, שסיים ללמוד בישיבה תיכונית בנתיבות ולאחר מכן בישיבה קדם צבאית. 'בננו נכלא בשל פשע נוראי כי לא הסכים לגלח זקנו. אנחנו אנשים דתיים תמהים על האפליה שחיילים חרדים יכולים לגדל זקן ואילו בננו לא. צה״ל הפסיד חייל ערכי', כך כתבו ההורים״.

קרא עוד:

[postim]

משרד הביטחון הורה לתא"ל גדי אגמון סגן ראש אכ"א שלא להופיע לדיון והחרים את הדיון יו"ר הוועדה ח"כ יעקב מרגי (ש"ס) התייחס להחרמה המכוונת של משרד הביטחון ואמר :" לא ברורה לוועדה ואף תמוהה בעיניה פנייתה של לשכת שר הביטחון ועוזריו לבטל את הדיון בוועדה בטענה כי הוא התייתר כיוון שהוא כבר נדון במליאת הכנסת ובוועדת המשנה של וועדת חוץ וביטחון "  ח"כ מרגי הוסיף ואמר :"הדבר מעיד על חוסר הבנה של משרד הביטחון על תהליכי העבודה בכנסת. על משרד ממשלתי להופיע לישיבות בכנסת גם אם הנושא נדון בו  מספר פעמים. אוציא מכתב נזיפה ללשכת שר הביטחון" אמר ח"כ יעקב מרגי.

בסיום הדיון קרא מרגי לשר הביטחון להשיב את המצב לקדמותו ולהחזיר את הסמכות לאישור גידול זקן מטעמי דת לרב הצבאי ולא למפקדים בשטח.

ראוי לציין שבדיון שהתקיים בוועדת המשנה של חוץ וביטחון אישר תא"ל אגמון שכ-25,000 בקשות הוגשו לגידול זקן. כמו כן גם בעיית מגדלי הזקנים בבסיס תל נוף טרם באה לפתרונה למרות התחייבות הצבא.

(צילום אילוסטרציה: יונתן זינדל – פלאש 90)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו