הרצוג יוצא למתקפה חריפה נגד אלו שלכאורה גרמו לפתיחת הבדיקה הפלילית נגדו ומאיים: "אנחנו לא פראיירים ומבינים היטב מדוע זה קורה ומי שעשה את זה יקבל בעיטה פוליטית שתלמד אותו לקח להרבה שנים."

אתמול פורסם על בדיקה פלילית שנפתחה בעניינו של יושב ראש האופוזיציה יצחק הרצוג בחשד להתנהלות פסולה בכספי תרומות לפריימריז והיום הוא יוצא למתקפה חריפה נגד יריביו.

בהשתתפות בטקס במכון למחקרי בטחון לאומי התייחס לפרשה ואמר "אנחנו לא פראיירים ומבינים היטב מדוע זה קורה ומי שעשה את זה יקבל בעיטה פוליטית שתלמד אותו לקח להרבה שנים. אני מציע לכולם לא להתרגש. כל פעם לפני בחירות כלליות או פנימיות יש גורמים פוליטיים שמנסים להפיל אותנו ולהפוך את המשטרה לחלק מהקמפיינים שהם מנסים לנהל על גבינו."

"אנחנו מכירים היטב את הדרך הזו, התמודדנו איתה בעבר ונגיב בעוצמה לכל ניסיון להפוך את המשטרה לחלק מקמפיין בחירות מכל סוג. תשמעו, אני לא חושש משום בדיקה ושום חקירה ואשתף פעולה עם כל הליך. הרי ברור שזו הכפשה מופרכת שנועדה רק לנסות להרתיע אותי מהתמודדות ומהובלת המחנה הציוני ולהסית אותי מהדרך בה אנחנו צועדים כדי לשנות את הכיוון המסוכן אליו נתניהו והימין הקיצוני מובילים אותנו."

"אבל אני אתמודד, ואני אוביל ואני אנצח, ואנחנו נדאג לכך שמי שפועל בשיטות האלו ייחשף ויצטער על הרגע שבחר בדרך הזו. לאורך השנים, הוכחתי לכולם,במפלגה שלנו ובציבור, שאני לא פראייר ויודע לבעוט כשצריך. בבחירות הכלליות הבאתי מספר מנדטים שאף אחד לא חלם שאביא. אני מציע לא לטעות בחיוך שלי. מי שינסה לפגוע בי, מי שינסה לפגוע בנו, יחטוף מכה שלא ישכח".