על רקע המאבק המחריף בין הארגונים הרפורמים לנציגים החרדים בכנסת הוציא הערב בג"ץ פסיקה נוספת שללא ספק תוסיף הרבה שמן למדורה בפסיקה נאמר כי "יש להכיר בגיורים פרטיים אורתודוקסיים - המשמעות היא שבעתיד גם הרפורמים יוכלו לגייר בישראל • הראשל"צ הרב יוסף בתגובה "מדובר בשערורייה"

בפסיקה של בג״ץ הערב נאמר שיש להכיר בגיורים פרטיים אורתודכסיים בישראל והוסיף כי המשמעות של הפסיקה היא שבעתיד הרפורמים גם יוכלו לגייר בארץ.

הראשון לציון הרב יצחק יוסף תקף בחריפות את הפסיקה ואמר "החלטת בית המשפט העליון מהיום להכיר בגיורים פרטיים במדינת ישראל היא שערורייה, לא יעלה על הדעת שתעשיית הגיורים הפיראטיים שלא מפוקחים על ידי אף גורם ממשלתי יוכרו כרשמיים".

הראשל"צ והוסיף "מדינת ישראל מפעילה מערך גיור ממלכתי תחת משרד ראש הממשלה אשר פועל תחת סטנדרטים ראויים ומסבירי פנים שנועדו לתת מענה לכלל הציבור במדינת ישראל, הכרה שכזו מביאה הלכה למעשה לחיסול מערך הגיור הממלכתי של המדינה"

קרא עוד:
[postim]

ח"כ סמוטריץ' בעקבות פסיקת בג"ץ בנושא הגיורים "שוב בג"ץ מתערב בענייני מדיניות רגישים ולא מותיר למחוקק ברירה אלא לתקן את העיוות שנוצר בחקיקה. בהתבסס על הסעיף בהסכמים הקואליציוניים לפיו פגיעה בסטטוס קוו על ידי בג"ץ בחקיקה, מיד בתחילת מושב הקיץ נניח על שולחן הכנסת הצעת חוק שתקבע הכרה רק בגיורים הממלכתיים.

עוד כתב סמוטריץ כי "על רקע שורת פסקי הדין מהתקופה האחרונה שבהם בג"ץ רואה עצמו כמחוקק וקובע מדיניות מזיקה אין מנוס מלהסדיר את סמכויותיו בחקיקה ולהחזיר את המשילות לנבחרי הציבור בכנסת ובממשלה."