נתניהו מגבה את שרת המשפטים איילת שקדש אחרי הדברים הקשים שהטיחה אמש בפני צמרת המשפט בישראל והסערה שבאה בעקבותם ומפרסם היום הודעה שעיקרה היום "אף אחד לא מעל ביקורת"

אחרי המתקפה של שרת המשפטים אתמול בכנס לשכת עורכי הדין באילת שבו הגיבה על הפסיקה בבית המשפט העליון שמעכבת את מתווה הגז ראש הממשלה מצטרף היום וכותב בעמוד הפייסבוק שלו "אין מוסד שהוא מעל הביקורת."

נתניהו הוסף "דמוקרטיה יציבה אינה קופאת על שמריה, אני מכבד את בית המשפט והשופטים ומכבד את החלטותיהם, באותה מידה זכותו של כל אחד וגם שלי לבקר החלטות אלו בדמוקרטיה. במקום שבו אסור להשמיע ביקורת, יש פגיעה בדמוקרטיה. אצל שכנינו אין ביקורת".

ככור לאחר החלטת הבג"ץ נגד מתווה הגז הגיב נתניהו בחריפות וכינה אותה "תמוהה" נתניהו אף התריע כי ההחלטה תגרום נזק כבד לכלכלת ישראל. אך הורה לשרים שלא להתלהם בשיח ולשמור על ענייניות.

כאמור, גם שרת המשפטים תקפה בחריפות יתרה מזאת של ראש הממשלה ואמרה אתמול בכנס שבו נכחו השופטים "שוב הפך בית המשפט לזירה שבה מתבררות שאלות פוליטיות ומקרו-כלכליות. שאלות שאמורות להיות מוכרעות לא באולם הגדול, אלא באולמות קטנים של בתי ספר וגני ילדים פעם בארבע שנים בשעה שאנשים הולכים לבחירות ובוחרים בנציגיהם לכנסת" כך שקד.