ארבעה יהודים, שניים מהם קטינים ששמותיהם לא הותרו לפרסום, נעצרו בחשד למעורבות בביצוע עבירות ביטחון נגד פלסטינים • בארגון חוננו טוענים: המשטרה ממחזרת חקירות • נאסר על הנערים לפגוש עורך דין

בית משפט השלום בפתח תקווה התיר הערב לפרסם כי נעצרו ארבעה פעילי ימין בחשד לביצוע פעולות תג מחיר נגד פלסטינים. שניים מהעצורים הם קטינים ושמותיהם עדיין אסורים לפרסום. כן נאסר לפרסם את העבירות שביצעו.

פעיל ימין בשם שניאור דנה, נעצר בחשד להצתת רכב של פלסטיני, והוא חשוד ביצירת קשר לביצוע פשע וחברות בהתאגדות אסורה. חשוד נוסף, פנחס שנדורפי, נעצר גם הוא בחשד לעבירות ביטחון שלא ניתן לפרסמן.

עו"ד חי הבר מארגון חוננו, המייצג את אחד הנערים החשודים, מסר בתום דיון הארכת מעצר כי "המשטרה ממחזרת חקירות והחשודים נחקרים על אירועים שחלקם נחקרו עליהם כבר בעבר, אירועים שלגביהם לא הייתה שום ראיה והם שוחררו".

לדבריו, "לצערנו מדובר בסבב מעצרים נוסף, לחלקם שלישי במספר, לגבי אותם אירועים ישנים. לא ברור למה המשטרה ממשיכה לנהוג כפי שהיא נהגה באירוע של דומא, שאני מקבל כאן תחושה של שידור חוזר. ומפזרת עננה גם לפני עורכי הדין והמשפחות וגם בעיני הציבור". עורך הדין הבר הלין על מניעת פגישה עם מרשו ואמר: "אני בטוח שכמו החקירות הקודמות, גם זו תסתיים והחשודים ישוחררו בלא כלום".

ח"כ איציק שמולי, יו"ר השדולה בכנסת נגד תג מחיר, הגיב על מעצר הנערים ואמר: "ישראל חייבת לעקור מתוכה את הנגע הזה של טרור יהודי שמופנה כנגד חפים מפשע בגלל אג'נדה פוליטית. המענה חייב להיות ברור ואגרסיבי מצד המדינה ללא שמץ של הבנה או סלחנות לנסיבות".

מנכ"ל "חוננו" שמואל (זנגי) מידד אשר שהה בבית המשפט מסר לאחר הדיון כי "לצערי כיום מספיק לתת כותרת לתיק שמדובר בעבירות ביטחון וכבר נמנעות ממך זכויות בסיסיות: פגישה עם עו"ד, ולפעמים עינויים בחדרי החקירות כאילו אתה אויב. אני חושש לשלום העצורים".