יתד נאמן מזהיר: ההתגרות תביא להסלמה

העיתון "יתד נאמן" מביא הבוקר את דבר גדולי ישראל על האיסור לעלות בהר וסכנת ההתגרות והחשש מכך להסלמה לאחר פירסום בכלי התקשורת על מעשי התגרות ופרובוקציה חמורים של יהודים בהר הבית.קיראו ותבינו:

כתבות נוספות בנושא:

רפאל מלול בסינגל קליפ חדש ומקפיץ: "דאגה מניין"
וואו: שלג בגובה מטר בחרמון; רמת הגולן מכוסה בלבן • צפו
יהוידע שחר בסינגל חדש: "נחמן מאומן"
סקר בארה"ב: אם טראמפ היה מתמודד היום מול ביידן - הוא היה מנצח
 • מזעזע: "הילדים רצו לבעלי והוא לא זיהה אותם"

  תוכן מקודם

 • הייתי חוזרת הביתה ומחכה לאחותי הגדולה שתחזור עם פיתות לארוחת צהרים...

  תוכן מקודם

 • קורע לב: ששת היתומים שנותרו לבד חושפים את מסכת היסורים של אביהם

  תוכן מקודם

 • עדות מזעזעת: "זה שורף את הגוף מבפנים"

  תוכן מקודם

חשש להסלמה ביטחונית לקראת חג הפסח הבעל"ט

פרובוקציה חמורה תוך חילול הקודש: "טקס חתונה" חשאי נערך לבני זוג יהודים בהר הבית

מרנן גדולי ישראל זצוק"ל ויבלחט"א כבר עוררו במכתב חמור ונחרץ: "המעט לנו פרצות הדור הנוראות, אשר עוד יבואו להוסיף שבר על שבר על ישראל לחטוא בשאט נפש בעוון הטומאה על הר הבית ומקום המקדש, ה"י.

פרובוקציה חמורה תוך חילול הקודש וחילול שם שמים: תחת מעטה סודיות נערך "טקס חתונה" לבני זוג יהודים בהר הבית, מקום אשר העלייה אליו נאסרה על-ידי כל גדולי ישראל זצוק"ל ויבלחט"א, בעוון איסור חמור של כרת, רח"ל. האירוע המדובר המצטרף לשרשרת פעילויות שמנסים לקדם ארגונים הזויים במטרה לפתות ולהכשיל יהודים בעלייה להר הבית, מעורר חשש כבד מפני הסלמה ביטחונית, בפרט לקראת חג הפסח הבעל"ט, כאשר המצב הביטחוני באזור רגיש במיוחד.

"טקס החתונה" החשאי, פורסם על-ידי אחת הקבוצות ההזויות הפועלות במקום, אשר דאגה לקיומו. 'הרב' והעדים נפגשו עם בני הזוג בכניסה להר, כאשר תוך כדי הליכה לאורך ההיקף המזרחי של ההר, בעת שהמבקרים עוקבים שהמשטרה אינה מבחינה בנעשה, עלו בני הזוג להר וערכו את "טקס החתונה" הפרובוקטיבי.

בארגון כתבו, כי "חופה בפועל בהר הבית היא אירוע חד פעמי בהיסטוריה, מאז חורבן הבית לפני 2,000 שנה", ואמרו כי קיומו של הטקס מהווה "הישג גדול נוכח האפליה האנטי-יהודית של הוואקף והמשטרה, שדוחה כל ביטוי יהודי באתר הקדוש".

מדובר כאמור באירוע חריג מאוד במתחם בו פועלת המשטרה כל העת לבלימת ההסתה ולהרגעת הרוחות, הן במעצר מתפרעים או פרובוקטורים והן במעצר קומץ יהודים הזויים המנסים לעלות להר הבית, בניגוד להלכה ולדעת כל גדולי ישראל ובניגוד לכללים.

"לא נשתנה ההלכה והאיסור בתוקפו"

יצוין כי בעקבות הצטרפות קבוצות קטנות של אנשים המארגנים עליה להר הבית, פורסם פסק הלכה על-ידי כל גדולי ישראל בחודש אדר תשע"ג, לאחר שכבר פורסם פסק הלכה נחרץ בשנת תשכ"ז, על-ידי כל גדולי ישראל דאז, ובו נכתב כי האיסור לעלות להר הבית בתוקפו ואין להתפתות חלילה לארגונים שונים ומשונים המבקשים להכשיל את הרבים בעוון חמור זה של עליה להר הבית בניגוד להלכה. קבוצות אלו אף מעיזות להרים יד כנגד פסק ההלכה בטענה שכביכול אינו בתוקפו ולערער על הפעולות הנעשות למניעת העלייה של יהודים להר הבית. יודגש כי רבינו מרן הגרי"ש אלישיב זצוק"ל, התריע פעמים רבות והביע כאבו על המכשלה החמורה והנוראה בעלייה להר הבית, ואמר כי חובה למנוע בכל דרך ואף להעמיד שומרים לדאוג שיהודים לא יעלו ח"ו להר הבית ובכך לעבור על איסור חמור של כרת, רח"ל.

במכתבם של מרנן גדולי ישראל זצוק"ל ויבלחט"א, מחודש אדר תשע"ג, זעקו והתריעו בכאב רב: "היות ובאחרונה קמו אנשים המעודדים להיכנס להר הבית, למרות האיסור שכתבו קמאי בשנת תשכ"ז שבל יהין איש ואשה להיכנס לכל שטח הר הבית בלי הבדל דרך איזה שער נכנסים בו. הרינו מבקשים בזה לחזק ולהוסיף על איסור זה ולומר שלא נשתנה ההלכה, והאיסור בתוקפו עד שיזכנו הקב"ה לגאולה שלימה ולבניין בית מקדשנו. אחינו בני ישראל הישמרו מעלות בהר ונגוע בקצהו!

"המעט מעט לנו פרצות הדור הנוראות, אשר עוד יבואו להוסיף שבר על שבר על ישראל לחטוא בשאט נפש, בעוון הטומאה על הר הבית ומקום המקדש, ד' ישמרנו. ואך ורק אל הכותל המערבי ייגשו לשאת רינה ותפילה עד ביאת הגואל בב"א. מוסיפים מרנן ורבנן שליט"א". 

ואל רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרה"ג ר' שמואל רבינוביץ שליט"א, מציינים מרנן ורבנן שליט"א, במכתבם, כי ימשיך "במלאכת הקודש להזהיר על כך מבלי מורא חלילה מאותם אנשים המכשילים את הרבים בעוון חמור זה. ולקדש שם שמים ברבים בפעולותיו הכבירות בזה, ובכלל בזיכוי הרבים אשר הוא פועל בזה כל כך. לקרב לב בנים לאבינו שבשמיים".

מרנן ורבנן מסיימים את מכתבם, ש"בזכות זה יזכנו הקב"ה לתשועתו המהירה, להחיש גאולתנו השלימה, ונשמח לחזות בנועם ד' ולבקר בהיכלו, ולעובדו בלבב שלם במהרה בימינו אמן".

על המכתב חתמו מרנן ורבנן גדולי ישראל ובראשם מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטינמן שליט"א, מרן הגר"ש ואזנר זצוק"ל, מרן הגאב"ד הגר"נ קרליץ  שליט"א, מרן שר התורה הגר"ח קניבסקי שליט"א, מרן הגר"ג אדלשטיין שליט"א, הגאון הגדול רב"ד פוברסקי שליט"א, כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ שליט"א, כ"ק האדמו"ר מצאנז שליט"א, הגאון הגדול רבי שלום כהן שליט"א, הגאון רבי זונדל קרויזר זצוק"ל, הגאון רבי אביגדור נבנצאל שליט"א, הגאון רבי אשר וייס שליט"א, ועוד.

הכתבות המעניינות ביותר

דיון על דחיית מתווה הבדיקות; בנט שוקל להטיל חובת בדיקה על הילדים
דאגה בעולם התורה: רבה של גבעת זאב פונה לבית החולים במצב קשה
העתירו בתפילה: המשפיע הברסלבאי זקוק לרחמי שמים מרובים
ביוזמת הרבנות הראשית: מאות רבנים יתכנסו נגד גזירת הגיור
כללית מציגה: כך תכינו עצמכם לסערה ותמנעו מפגיעות קור
בירושלים והסביבה כבר נערכים לשלג שיבוא אחר הצהריים • צפו
החשש גובר: שני ילדים קטנים מאושפזים במצב בינוני כתוצאה מפימס • צפו
דיווח: ממשל ביידן הציע לרש''פ להפסיק לשלם משכורות למחבלים; מהי התמורה?
פורסם דירוג היעדים הפופולריים ביותר של ישראלים בחו"ל ב-2021
בכב''ה מתריעים: חמישה נהרגו השבוע בשריפות שפרצו מאמצעי חימום
אמסלם נגד ברקת: "הוא לא מתנהל באופן חוקי - יותר גרוע מבנט ולפיד"
רוסיה התחילה 'להגן' על סוריה מפני תקיפות ישראליות; מה התמורה?
משפחת סנדק חוששת: היועמ''ש יסגור את התיק ב-'אלפיס' - והם לא יוכלו להפגין
תפילת מנחה בהשתפכות הנפש - הרה"ק מצאנז קלויזענבורג זי"ע‎‎‏
יָבוֹאוּ טְהוֹרִים: מסיבת 'חומש סעודה' בת"ת החסידי 'ריבניץ' בצפת
כמעט 900 חולים קשה ולמעלה משבעים אלף מאומתים חדשים; הגל החמישי
סמכות בית הדין בזמן הזה ופולמוס הסמיכה • הרב אברהם מימון • צפו
במשטרה נערכו לסופת "אלפיס" עם חסימת כבישים; הרשימה המלאה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

Hide picture