למי שתהה מדוע לא סיקרנו בצורה אוהדת את שאול מופז בעת שגבר על יריבתו שונאת החרדים ציפי לבני, הנה התשובה: מופז מצהיר כי יפעל לגיוס בני הישיבות לצה"ל

מופז מגלה את כוונותיו – גיוס חרדים: יו"ר האופוזיציה החדש, ח"כ שאול מופז, הגיע הבוקר (א') למאהל הפראיירים בירושלים ואמר כי השירות הצבאי הוא זכות גדולה. "השירות הצבאי הוא גם חובה", אמר מופז, "והגיעה השעה שחובה זו תחול על כולם".

מופז קרא לראש הממשלה בנימין נתניהו לפעול בנושא ולא לקבור את ראשו בחול, כהגדרתו. הצעת חוק חלופית לחוק טל? "מאות אלפי צעירות וצעירים קוראים לחלוקה אחרת ולשוויון בשירות", הדגיש מופז.

עוד באתר:

[postim]

עוד הדגיש, כי מפלגת קדימה בראשותו, תדאג לכך שהחקיקה בעניין שירות צבאי לכל תובא לכנסת עם פתיחת המושב הבא. "יחד עם שאר המפלגות שרואות בממלכתיות עיקרון מוביל נניח חקיקה ונוביל לשירות לכל. זו לא חקיקה נגד אף אחד. אנחנו קוראים לכולם לשרת, כשם שילדינו משרתים".

נתניהו: "נעשה זאת בדרך אחראית"

בתוך כך, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בפתח ישיבת הממשלה הבוקר: "אני מבקש לומר שעוד לפני החלטת בג"צ בעניין חוק טל, הבהרתי שאנו נחליף את חוק טל בחוק אחר.

"החוק הזה יוחלף כדי שתהיה חלוקה שוויונית יותר, צודקת יותר, הוגנת יותר במדינת ישראל לכל אזרחיה, ערבים ויהודים כאחד. אנחנו נעשה את זה בדרך אחראית שאינה משסה ציבור בציבור. זה דבר שהוא חשוב לנו בעת הזו ובכל עת".