בהתייחסות לפיגוע הטרור הצהריים בירושלים אמר הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו: אנחנו מצויים במאבק מתמשך נגד הטרור, טרור של סכינים, טרור של ירי, של מטענים, של טילים וגם טרור של מנהרות

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב, "אנחנו נאתר מי הכין את מטען החבלה הזה, אנחנו נגיע למשלחים, אנחנו גם נגיע למי שעומד מאחוריהם. אנחנו נבוא חשבון עם הטרוריסטים הללו. אנחנו מצויים במאבק מתמשך נגד הטרור, טרור של סכינים, טרור של ירי, של מטענים, של טילים וגם טרור של מנהרות".

"אני מבקש לומר לכם שישראל השיגה הישג גדול במאמץ לאיתור מנהרות הטרור. בממשלה הקודמת, אני הנחיתי את צה"ל ואת מערכת הביטחון למצוא פתרון לאתגר הזה, ששום מדינה בעולם לא פתרה אותו. המאמץ הזה נמשך ביתר שאת בממשלה הנוכחית, אנחנו משקיעים בכך משאבים גדולים וצה"ל מקדיש לכך את מיטב כשרונו ומרצו".

לדברי נתניהו, "סיכול המנהרות הוא יעד ראשון במעלה שלי, של שר הביטחון, של הרמטכ"ל, של צה"ל והשב"כ ואנחנו נמשיך להקדיש לו את כל המאמצים הדרושים. כפי שפיתחנו מערכת כיפת ברזל אווירית, אנחנו מפתחים עכשיו מערכת כיפת ברזל תת קרקעית. יש כאן פריצת דרך חשובה מאוד, אבל לפנינו עוד כברת דרך".

ראש הממשלה הוסיף, "לפני שנתיים, במבצע צוק איתן, הנחתנו על החמאס מכה חסרת תקדים, אני רוצה להאמין שהמסר הזה נקלט אצל החמאס, אבל אם החמאס יעז לתקוף את חיילינו, את אזרחינו או את יישובינו, הוא יספוג מהלומה בעוצמה גדולה עוד יותר".

"בכל מקרה, איננו יושבים בחיבוק ידיים ואנו עושים את כל הדרוש לשמור על ביטחון ישראל. הכוח שלנו הוא באחדותנו, יש לנו מדינה אחת וצבא אחד וצריך לשמור על שניהם".