בניגוד לעמדת גדולי ישראל שאסרו את העליה להר הבית, הגיעו היום קבוצת פעילים מתנועת חוזרים להר לשערי הר הבית עם גדי בידם מתוך מטרה להקריב קרבן פסח. המשטרה עצרה חלק מהפעילים

שוטרים ולוחמי מג"ב עיכבו לחקירה 2 צעירים יהודים בחשד להתנהגות העלולה להביא להפרת השלום, עת היו בדרכם להקריב בעל חיים כקרבן הפסח. עוד איתרו השוטרים גדי נוסף קשור בעיר העתיקה ללא בעלים. נציגי יחידת הפיקוח של משרד החקלאות הוזמנו ובע"ח יועברו לטיפולם.

מתנועת חוזרים להר, אשר תכננו את הטקס בהר הבית, נמסר "צווי ההרחקה של משטרת ישראל לא ימנעו מאיתנו את הזכות והחובה להקריב קרבן פסח בעיתו ובזמנו. אנו קוראים לכל עם ישראל להגיע עוד היום להר הבית ולדרוש לקיים את המצווה החשובה לאין שיעור זו".

בהמשך הודעת המשטרה נכתב, המשטרה פועלת ותמשיך לפעול בנחישות אל מול כל נסיון להפר את שלום הציבור וביטחונו, ללא משוא פנים. משטרת ירושלים נוקטת במלאכת מחשבת של איזונים, על מנת לאפשר לכלל המתפללים משלושת הדתות לממש את חופש הדת והפולחן, בצד השמירה על שלומם וביטחונם האישי ומצפה שהשיח הציבורי בתקופת החג יתאפיין בסובלנות וכבוד הדדי.

photo_2016-04-22_11-58-27

כבר אתמול הוציא אלוף פיקוד העורף יואל סטריק בהמלצת שירות הביטחון הכללי, מספר צווים מנהלים לפעילי ימין ובהם ליו"ר תנועת חוזרים להר רפאל מוריס ופעיל נוסף בשם יאיר קהתי, האוסר עליהם להיכנס לירושלים עד לאחר חג הפסח וזאת לאור מידע מודיעיני שהתקבל ולפיו פעילי התנועה עומדים להקריב קורבן פסח בהר הבית.

כוחות בילוש משטרה ושב"כ המתינו אתמול למוריס בכניסה לביתו, וכן לפעיל נוסף של התנועה יאיר קהתי ומסרו להם צווים מנהלים ללא משפט בלי הוכחות וראיות.

מוריס אמר כי "הם לא יצליחו להשתיק אותנו ולמנוע מאיתנו את זכותנו וחובתנו להקריב קורבן פסח בהר הבית. בשנה האחרונה השב"כ משקיע את כל מרצו, בפעילי ההר וככל שהם ממשיכים להשקיע כוחות נגד פעילי ההר הם נותנים רוח גבית לטרור ומעודדים את הפורעים בהר הבית".

עורך הדין של אנשי חוזרים להר\ איתמר בן גביר אמר בתגובה לצווים כי "שוב בשב"כ ובמשטרה פועלים בצורה אנטי דמוקרטית ולא מבינים שדווקא פעילות שכזאת מגבירה את הלהבות וודאי שלא גורמת לצעירים להישבר. הקרבת קורבן פסח בהר הבית היא זכות לגיטימית ואין שום סיבה חוקית למנוע צעד שהוא בבחינת זכות יסוד במדינה יהודית".