בישראל חוששים: דאעש יערוך ניסוי בנשק כימי בגולן

במערכת הביטחון מעריכים שאנשי ארגון המזוהה עם "המדינה האסלאמית" בדרום הגולן הסורי השיגו חלק ממצבור הנשק הכימי של אסד • החשש: ינסו לערוך ניסויים בפגזים עם גז חרדל

בישראל עוקבים אחר פעילות שלוחת ארגון המדינה האסלאמית בדרום רמת הגולן, סמוך לגבול עם סוריה, מחשש כי חמושיה הצליחו לשים ידם על נשק כימי – כך פורסם הערב לראשונה בחדשות 10. החשש המרכזי הוא כי חמושי הארגון ינסו בקרוב לערוך ניסויים באמצעי לחימה שעליהם הנשק המסוכן.

עד כה לא דובר על האפשרות כי הנשק המסוכן הגיע גם בסמוך לישראל. באחרונה עלה חשש בישראל כי ארגון שוהאדה אל-ירמוכ, שיושב בדרום רמת הגולן ומזוהה עם דאע"ש, השיג גם הוא יכולות נשק כימי, מהשאריות שנותרו ממאגר הנשק של אסד. ההערכה היא שאנשי הארגון מתכוונים לערוך ניסויים בנשק כימי טקטי: פגזי ארטילריה ומרגמה שמכילים גז חרדל.

לפי שעה לא מדובר בארגון הפועל נגד ישראל, אולם במערכת הביטחון לא פוסלים אפשרות שישנה גישתו בנושא. אנשי ארגון שוהאדה אל-ירמוכ יושבים במחנות שנטשו אנשי כוח האו"ם בדרום רמת הגולן והוא עסוק בעיקר במאבק עם ארגוני מורדים אחרים בסוריה. על כן, ההערכה היא שהארגון לא מהווה איום מיידי על ישראל, אולם לא פוסלים כי בחלוף הזמן, גם בישראל עשויים לפגוש אותו כאויב על הגבול הצפוני.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *