"אבא יצא בתימן לקניות לשבת ונרצח בגלל יהדותו"

הבת של משה נהרי הי"ד, שנרצח בתימן שחזרה היום את שאירע באותו יום מר. "אבי יצא לקניות לשבת ולא שב הביתה כיוון שסירב לוותר על יהדותו"

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

"נולדתי וגדלתי על המסורת היהודית בעיר ריידא שבתימן, יחד עם שמונת אחיי. אבי היה מסור למשפחה ולקהילה וחינך אותנו לדרך ארץ ואהבת התורה. יום בהיר אחד יצא לעשות קניות לשבת ולא שב", כך סיפרה הבת ליה נהרי בת ה- 16 שאביה משה יעיש נהרי ז"ל נרצח בשנת 2008 על רקע אנטישמי בתימן, כשהייתה בת 9.

"זר ניגש אל אבי ותבע ממנו להתאסלם מיד ולוותר על יהדותו. אבי סירב והשיב, בנועם ההליכות האופייני לו: "אני אשאר יהודי ואתה תשאר מוסלמי". הזר שלף את נשקו וירה צרור יריות באבי. המשפחה כפי שהכרתי אותה כבר לא הייתה עוד. חיינו חיים שבורים ואפופי פחד. משפחת הרוצח איימה עלינו, והשנאה ליהודים גברה. בשנת 2009 נמלטתי ארצה בסיוע הסוכנות היהודית ביחד עם שלושה מאחיי ובשנת 2012 זכינו להתאחד עם אמי וארבעת אחיי הקטנים שגם הם עלו לישראל".

ליה דיברה בטקס שנערך ברחבת הסוכנות היהודית בירושלים. על פי נתונים של הסוכנות היהודית, מאז קום המדינה נרצחו בפעולות טרור ובאירועי אנטישמיות ברחבי העולם יותר מ- 200 יהודים. בני משפחת נהרי הדליקו בטקס לפיד זיכרון ביחד עם יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי.

יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, אמר : פעם זה קורה בצרפת, פעם בקופנהגן ופעם בארגנטינה. הפעם אנו חוזרים לאירוע בשוק בריידא שבתימן, שם נרצח המורה היהודי משה נהרי ז"ל כי סירב להתאסלם. מילותיו האחרונות היו 'אמשיך להיות יהודי'. אויבינו מנסים להרוס קהילות ואנו בונים אותן, הם מנסים לנתק את שרשרת הדורות ואנו ממשיכים אותה. הכלי שלנו הוא עליה. כל משפחת נהרי עלתה ארצה לאחר מותו של האב ונקלטה כאן בהצלחה. עוד 19 מהיהודים האחרונים בעיירה ריידא עלו השנה לישראל, ביחד עם כ- 30 אלף יהודים מכל רחבי תבל ועוד כ- 60 אלף צעירים ביקרו בארץ. נמשיך לחזק את הקשר עם ישראל בכל העולם באמצעות שליחינו כדי להבטיח שמילותיהם האחרונות של העיתונאי היהודי דניאל פרל ז"ל והמורה היהודי משה נהרי ז"ל – "נמשיך להיות יהודים" – יתקיימו כלשונן."

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell