המוסד לתפקידים מיוחדים במשרד ראש הממשלה פרסם היום מודעת דרושים בתחום הסייבר. רק מי שיצליח לפתור את החידה המלווה את הפרסומת, יוכל להציע מועמדות לתפקיד

המוסד לתפקידים מיוחדים במשרד ראש הממשלה פרסם היום בכלי התקשורת בישראל מודעת דרושים בתחום הסייבר, אך על מנת להציע מועמדות לתפקיד, יש קודם כל לפתור את כתב החידה המופיעה בפרסום.

מודעת הדרושים עוצבה כמו שורות קוד בתוכנה כשבין השורות מסתתרות המילים ARE YOU READY FOR A CHALLNGE, כלומר: "האם אתם מוכנים לאתגר?" בתחתית המודעה מצוין כי מי שעומדת מאחוריה היא זרוע הסייבר המבצעית של הארגון.

המודעה התמימה שפרסם אגף הסייבר של המוסד כוללת מעין צופן בן 4 מספרים מודגשים, שכל אחד מורכב משתי ספרות ואותיות לועזיות. ברשתות השונות כבר ניתן למצוא את הפיתרון לחידה, שמובילה לכתובת בה נכתב:

"בוקר טוב סוכן C. אנו זקוקים לכישורים שלך לצורך משימה דחופה של איתור והצלה. אחד מעמיתיך נחטף כבן ערובה בידי קבוצה לא מזוהה, ומוחזק במקום לא ידוע. יחידת הסיגינט שלנו הצליחה למצוא את המיקום הגיאוגרפי של המתקן, וגילתה אינדיקציות למערכת נעילה אלקטרונית בכניסה המרכזית שלו. יחידת החילוץ שלנו זקוקה לעזרתך על מנת שתוכל להיכנס ולחפש אותו. בברכה A".

473
חשבתם שכבר התקבלתם? מתברר שלא. כל אחד המגיע עד לשלב זה, מקבל רשימת מטלות אותן עליו לבצע על מנת שיוכל להציע מועמדות לעבודה בארגון המוסד. יצויין כי מדובר בשיטה מקובלת לגיוס עובדים בחברות סייבר עולמיות וכעת זה מגיע גם לארגוני הביון.

מומחה הסייבר ד"ר טל פבל, מציין בהקשר לכך כי חברות הייטק וארגונים העוסקים בסייבר משתמשים לא פעם בצורת כזו של גיוס עובדים. "יש בכך מספר רווחים. קודם כל זה מהווה מסננת חזקה מאד שמותירה בסוף את המומחים שהצליחו לעמוד בכבוד באתגרים. ככה אתה לא מוצף סתם בקורות חיים אלא מקבל קורות חיים רק מהאנשים שבאמת מתאימים לך".

"בנוסף כשאתה מפרסם אתגר כזה אתה משדר רצינות רבה בפני המועמדים לגיוס, ואתה מושך אליך רק את הטובים ביותר. עם כל זה אתה ממתג את עצמך כארגון מתוחכם ורציני שכדאי לנסות להתקבל אליו. מהבחינה הזו המודעה הזו של המוסד היא מאד טובה לארגון ומלמדת על הרצינות של כוונת הגיוס שלו".