מה קורה בזירה הפוליטית? נראה שקורה משהו מאחורי הקלעים ואולי אנו צפויים בקרוב לפנים חדשות בקואליציה ואולי אף לנטישה של חברים מהקואליציה • שמחה ברנשטיין בסקירה קצרה.

המגעים לממשלת אחדות: בכלי התקשורת דווח כי כי רה"מ בנימין נתניהו ויו"ר המחנה הציוני בוזי הרצוג מנסים להגיע לנוסחה על צמצום הבנייה ביהודה ושומרון. להרצוג נוסחה כזאת חשובה מאוד, כי אחרת יתקשה להעביר את הצטרפות המחנה הציוני לקואליציה בוועידת מפלגת העבודה ללא הישג, שלכל הפחות יהיה 'כותרת' של הישג.

בעוד הרצוג עסוק במו"מ עם עם הליכוד על כניסתה של המחנה הציוני לקואליציה, קמה לו אופוזיציה רחבה בתוך מפלגתו. ח"כ מיקי רוזנטל חברו לסיעה התבטא היום באופן נחרץ כי הרצוג כשל כמנהיג, ועליו להתפטר לאלתר מתפקידו כיו"ר המחנה הציוני. גם ח"כ עמיר פרץ שהצטרף לאחרונה חזרה למפלגת העבודה אמר בראיון לרדיו החרדי 'קול ברמה' כי הוא מעוניין לרשת את הרצוג בתפקיד יו"ר המפלגה, בנוסף אליהם יש את חברי הסיעה שהביעו כבר בעבר התנגדות נחרצת לכניסתה של המחנה הציוני לקואליציה וביניהם חברי כנסת בולטים כמו שלי יחימוביץ, ציפי לבני, הראל מרגלית ועוד חכי"ם.

הרצוג מצידו הסביר בהקלטה שהתפרסמה היום, למה יש כן להיכנס לממשלה: "אם אפשר לדבר עם אבו מאזן, אפשר לדבר גם עם ביבי". אמרץ אלא שהמבחן של הרצוג יהיה אם וכאשר יוחלט בסופו של דבר על כניסתה של המחנה הציוני, האם חברי הכנסת "המורדים"  יצטרפו איתו יחד או שמא יעדיפו לפרק את המחנה הציוני בכלל ואפילו את מפלגת העבודה, מי שהחליט לתת פרשנות בנושא הוא לא פחות מאשר ח"כ אורי מקלב מיהדות התורה שבראיון לכלי תקשורת אמר כי ברגע שהרצוג יתחיל לחלק את התיקים ואת שאר השלל שיקבל מנתניהו, הרבה חכי"ם יצטרפו יחד איתו.

ומה באשר לאביגדור ליברמן? אז נכון שהוא שותף טבעי ועוד סיסמאות כאלה או אחרות, אך איך אמר בכיר בליכוד לעיתון "הארץ": ליברמן לא ייכנס לממשלה כי הליכוד לא יכול לתת לו את מה שהוא מבקש, מנגד לאור המתיחות בין נתניהו ליעלון פרסם היום העיתונאי עמית סגל כי מקורביו של יעלון חוששים מפנייתו הפומבית של נתניהו לליברמן ומרצונו להפקיד את תיק הביטחון בידיו של ליברמן כדי להשאיר את יעלון מחוץ למשחק.

מה יהיה? ימים יגידו!

(צילום ארכיון נתי שוחט פלאש90)