התפטרותו של יעלון מהחיים הפוליטיים מכניסה את המערכת הפוליטית למערבולת וגוררת שלל תגובות מימין ומשמאל

שר הקליטה זאב אלקין: "זה מעשה מוזר". לא באים לעולם הפוליטי בשביל תפקיד אחד. לא אומרים 'אני שר הביטחון ואם לא, אני הולך'"

ח"כ מוטי יוגב: מהבית היהודי הגיב הבוקר על הודעת ההתפטרות של שר הביטחון ח"כ משה בוגי יעלון: במילה אחת: חבל.

ח״כ עפר שלח: יו״ר סיעת יש עתיד: ״בוגי יעלון הוא אדם הגון, והוא עשה את הדבר ההגון: סירב להיות עוד ליצן בקרקס נתניהו, ועזב

ח"כ לבני: חלקתי על עמדותיו המדיניות של שר הביטחון בוגי יעלון – אבל הערכתי ומעריכה את עמדותיו הערכיות. הבעיה שערכים הם לא בקווי היסוד של הממשלה הזאת.

ח״כ נחמן שי: על פרישת יעלון: ״החלטתו האמיצה של שר הבטחון משה יעלון מסירה את המסיכה מפרצופה של הממשלה הימנית והקיצונית בתולדות ממשלות ישראל.

השר הרב אריה דרעי: משה בוגי יעלון מילא בשנים האחרונות את תפקיד שר הביטחון בהצלחה רבה, ביושר ובנאמנות. השר יעלון הוא איש ערכי שתרם עשרות שנים לביטחון ישראל ואני קורא לו לחזור בו מהחלטתו ולהמשיך לכהן בממשלה.

מפלגת הבית היהודי: ״בוגי יעלון הוא איש ערכי שקיבל החלטה מצפונית המחזירה את הכבוד לפוליטיקה הישראלית. אנו מודים לו על תרומתו למדינת ישראל בכל תחנות חייו, ובטוחים שישוב לפעילות ציבורית למען מדינת ישראל״

ח"כ הרב משה גפני: קורא ליעלון לחזור בו: "קורא לבוגי יעלון לחזור בו מהחלטתו, בהתנהלותו מול הציבור החרדי תמיד נהג בכבוד והדדיות ובהבנה, אף שלא בא מרקע דומה".

סגן השר הרב מאיר פרוש: תקופת כהונתו כשר הביטחון התאפיינה בהבנה רבה וברגישות לצרכי המגזר החרדי. ידענו שנוכל לסמוך עליו שלא ישתמש באפשרויותיו לפגוע בעולם התורה חלילה.

השר לשעבר אלי ישי: פרישתו מצערת ונסיבותיה מקוממות. אני מכיר את בוגי למעלה מ-20 שנה. איש ערכי, מאופק, ישר דרך, ומעל הכל מקצוען שרואה את טובת צה״ל ומדינת ישראל לנגד עיניו.

 

צילום: Miriam Alster/FLASH90