בית הדין לעבודה בירושלים פסק פיצוי של 300 אלף שקל לשלושה עובדים פלסטינים שעבדו במסעדה באריאל שניהל אורן חזן בנימוק כי לא קיבלו את זכויותיהם בתקופת העבודה אצל הח"כ לעתיד

בית הדין לעבודה בירושלים פסק פיצוי של 300 אלף שקל לשלושה עובדים פלסטינים תושבי הרשות, אימן עותמאן ופואז וג'האד כנעאן, שעבדו במסעדה באריאל שניהל אורן חזן. השלושה תבעו את החברה שהפעילה את המסעדה בגין אי תשלום פיצויי פיטורים וזכויות סוציאליות.

שלושת העובדים העידו כי התפטרו בשל הרעה בתנאי העבודה, טענו כי לא קיבלו במשך עבודתם זכויות סוציאליות, כולל דמי הבראה, חופשה, חגים, נסיעות, והפרשה לפנסיה. אחד התובעים, ג'יהאד קנעאן אף טען כי לא קיבל שכר מינימום במשך עבודתו.

השופט כאמל אבו קאעוד ונציגי הציבור בבית הדין לעבודה, קיבלו את התביעה בחלקה הגדול, וקבעו כי החברה לא שילמה שכר מינימום לאחד העובדים ונמנעה מלשלם להם זכויות סוציאליות בסיסיות.

ח"כ אורן חזן אמר בתגובה: "הרשות הפלשתינית עומדת מאחורי תביעה, של 3 פלסטינים תושבי השטחים, תביעה שכל חלקי בה היה מסירת עדות בלבד – ומכאן שמדובר בפארסה שכן אני לא הנתבע בה וגם לא חוייבתי לשלמה אך לצערי השופט כאמל אבו קאעוד התעלם מכך. צר לי שכבודו בחר "להתעלם" בתביעה כה רגישה מכך שלא מדובר בעדויות תמימות אלא בעדויות מתואמות של פלסטינים שהופיעו בבית המשפט לאחר שלמדו ותודרכו עליהן במרתפי הרשות הפלסטינית.

"עוד יותר תמוה שכבוד השופט אבו קאעוד, לא שם את ליבו לעובדה שהתביעה "התעוררה" לאחר יותר מ-4 שנים, ובחר להתעלם מכך שזו תביעה שהרשות עומדת מאחוריה של פלשתינאים תושבי הרשות, חסרי כל, שהגיעו מצוידים בעורכי דין בכירים בתביעה שכל מטרתה לחבוט פרסונלית כנגד מי שכלל איננו צד לתביעה במטרה לפגוע בחבר כנסת בישראל, שהוא גם תושב אריאל וגם עמדותיו הימניות ידועות היטב".