"העברתי לנתניהו 170 אלף אירו. יש לי הוכחה לכך"

ראש הממשלה מסתבך? המיליארדר היהודי-צרפתי ארנו מימרן טוען כי העביר סכום כסף ישירות לחשבונו הפרטי של נתניהו • בלשכת ראש הממשלה הכחישו תחילה את טענתו אך בהמשך אישרו חלקית

 • כשלבן שלך יהיה טוב, לך תהיה נחת: הרישום בישיבה שמשנה חיים בעיצומו!

  תוכן מקודם

 • צפו: תיעוד מרגש מהתפילה בקבר מרדכי ואסתר באיראן

  תוכן מקודם

 • שר התורה בהוראה מיוחדת לפורים: "וכך ראוי לכל אחד לנהוג"

  תוכן מקודם

 • הרשמו חינם לכנס שיעשה לכפ סדר בעולם ההשקעות

  תוכן מקודם

ראש הממשלה מסתבך? המיליארדר היהודי-צרפתי ארנו מימרן טוען בראיון לחדשות ערוץ 10 כי בידיו הצהרה בנקאית על סכום כסף שהעביר לבנימין נתניהו בשנת 2001, "מהחשבון הפרטי שלי לחשבון הפרטי של בנימין נתניהו".

בראיון לחדשות 10 התבקש להגיב על כך שאמר לרשויות בצרפת שנתן לנתניהו מיליון אירו: "ראשית, מעולם לא אמרתי מיליון אירו. אמרתי 'מיליון'. זה היה ב-2001. מדובר היה במיליון פרנקים צרפתיים שהם 170 אלף אירו. אכן העברתי כספים למר נתניהו אבל חל בלבול. העברת הכספים התבצעה ב-2001. הגעתי לחגוג את ניצחונו ב-2009".

בהתייחסות לכך שנתניהו אמר כי הכסף הועבר למען פעילותו הציבורית כאדם פרטי, מימרן מתעקש כי הכסף הועבר לחשבונו הפרטי של נתניהו: "ההצהרה הבנקאית נמצאת עדיין בידיי. מארנו מימרן – מחשבוני הפרטי – לבנימין נתניהו – לחשבון הפרטי שלו".

בהמשך נשאל: בהודעת ראש הממשלה מהיום אומרים שהסכום שקיבל ממך הוא 40 אלף דולר. אתה מדבר על 150 אלף דולר או אירו? "אני חושב שמה שהועבר אז היה אירו. אירו, דולר. אתה צריך להבין משהו – הסכום שהעברתי, זה בוצע באופן רשמי. הוא יכול לבדוק זאת בחשבון שלו. לא מדובר במשהו שהוא או אני יכולים להסתיר. אני זוכר שזה היה 150. הוא אומר עכשיו 40. אני בטוח במה שאני אומר כי ההצהרה נמצאת בידיי.

על השאלה: חשבון הבנק שלו, החשבון אליו העברת את הכסף היה חשבון בנק ישראלי, בישראל? ענה: "זה היה חשבון בנק ישראלי. הוא היה רשום על שמו הפרטי בנימין נתניהו". בהמשך הראיון ציין כי "ביבי לא עשה מעשה פסול מעולם. הוא לא ניסה להסתיר דבר מעולם".

לראיון זה עדיין לא מסרו תגובה מלשכת ראש הממשלה אך קודם לכן היום, נטען בלשכה כי "באוגוסט 2001 כשמר נתניהו היה אזרח פרטי, מימרן תרם 40,000 דולר לקרן לפעילות ציבורית של מר נתניהו, שכללה הופעות תקשורתיות ומסעות הסברה רבים בחו"ל לטובת מדינת ישראל, ונעשתה בהתאם לחוק".

אלא שתגובה זו סותרת את התגובה הראשונה של לשכת רוה"מ כאשר הסיפור התפרסם לראשונה. "כבר שנים רבות שאין קשר בין משפחת נתניהו לבין משפחת מימרן. המפגשים המדוברים בצרפת התרחשו כשמר נתניהו היה אזרח פרטי. באותה עת היתה משפחת מימרן משפחה ידועה ומכובדת בצרפת ולא היתה שום טענה משפטית נגדה. נתניהו לא ביקש דבר, לא קיבל שום תרומה ולא נתן דבר למשפחת מימרן. מובן מאליו שלא התערב בשום הליך משפטי הקשור אליה". מהתגובה עלה חד משמעית כי נתניהו לא ביקש וגם לא קיבל שום תרומה ממשפחת מימרן".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן