סיכול ממוקד? כבר כעשור שתיק ליברמן פתוח. לקראת הבחירות הקרובות אמר היועמ"ש כי גורל התיק יוכרע בשבועות הקרובים

היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, יכריע האם להעמיד לדין את שר החוץ ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, בתוך "שבועות בודדים" – לפני הבחירות הקרובות.

ההערכות שונות מדברות על כך שוינשטיין יגיש כתב אישום נגד ליברמן בעבירות מרמה, אך היקף כתב האישום עדיין אינו ברור. במידה ויואשם, ליברמן לא יוכל להתמודד בבחירות הקרובות.

קרא עוד:

[postim]

כזכור, בתחילת השנה נערך שימוע לפרקליטיו של ליברמן, וזאת לאחר שהוחלט באופן עקרוני להעמיד לדין את ליברמן בעבירות של מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון והטרדת עד. פרקליטיו של ליברמן אמורים להעביר מספר השלמות טיעונים עד לסוף השבוע הבא.

דבריו של וינשטין נאמרו בתשובה לתנועה לאיכות השלטון שפנתה אליו בעקבות הדיווחים על הקדמת הבחירות, וביקשה שלמוע ממנו איפה עומד תיק ליברמן. כאמור, בתגובה כתבה עוזרת היועמ"ש, עו"ד נועה מישור, לתנועה לאיכות השלטון כי "לאחר שטיעונים אלו יובאו בפני היועץ, צפויה להערכתנו להתקבל ההחלטה בעניינו של ליברמן בתוך שבועות בודדים". היא מציינת "שאין שחר לפרסומים שונים מהעת האחרונה בדבר מצב הדברים בתיק".

העבירות המיוחסות לליברמן בוצעו לכאורה בשנים 2001 עד 2008, כאשר ליברמן כיהן כחבר כנסת וכשר בממשלה.

החשד הוא שליברמן הקים מערך חברות קש כדי שיקבל דרכן מיליוני דולרים ממקורביו, אנשי העסקים מרטין שלאף האוסטרי, מיכאל צ'רנוי, היהלומן דן גרטלר ודניאל גיטנשטיין, שלכולם אינטרסים עסקיים בישראל.

לפי הנטען, ליברמן לא דיווח על כך, בדיווחים מסוימים רימה את מבקר המדינה ובנוסף העמיד עצמו בניגוד עניינים מול אותם אנשי עסקים.