השר לשעבר עוזי לנדאו התפטר מתפקידו כיו"ר עמית בקק"ל • במכתב חריף ששיגר ליו"ר דני עטר הסביר זאת באישור העברת כספים לזרמים הרפורמיים והקונסרבטיביים

השר לשעבר עוזי לנדאו, המשמש כיו"ר עמית בקק"ל, התפטר היום מתפקידו. במכתב חריף ששיגר הבוקר לנדאו ליו"ר קק"ל דני עטר, הוא הטיח בו ביקורת נוקבת, והסביר כי הסיבה להתפטרות היא כי אינו יכול לתת עוד בו אמון.

לנדאו תלה את חוסר האמון בעטר, כפי שכתב במכתבו, באישור הדירקטוריון בשבוע שעבר להעברת כספים לזרמים הרפורמיים והקונסרבטיביים – שנציגיהם יושבים בדירקטוריון.

במכתב ששלח הבוקר לעטר כתב לנדאו: "הגעתי למסקנה שאין עוד בידי כל אפשרות להצליח בתפקידי תחת הנהגתך. בתום היכרות קצרה של מספר חודשים איתך מסקנתי היא שאיני יכול לתת בך אמון כמי שיוביל את הקק"ל לקידום חזונה ומטרותיה".

לנדאו מאשים אותו: "התנהלותך מפרה את עקרונות השקיפות והמינהל התקין ובכלל זה הפרת הנחיה מפורשת של יו"ר ועדת הביקורת של קק"ל השופט שטורזמן, שלא לאשר תקציב ישיר לגופים שלהם נציגים בדירקטוריון".

לנדאו מאשים גם כי עטר "מאשר תוספות לגורמים אינטרסנטיים ופוליטיים; משנה את תקנון קק"ל – שמאפשר תוספות תקציביות בעתיד; משבש קבלת החלטות; וניהול כוחני העושה בארגון כבתוך שלו ופוגע בו במטרותיו ועובדיו. אסור שכך אסור שיתנהל גוף ציבורי שזקוק לשינוי".

באם הדברים נכונים כפי המשתקף ממכתבו של עוזי לנדאו, עולה חשדות חמורים בצורת ההתנהלות של הגוף השולט במרבית הקרקעות במדינת ישראל. על פי המתואר, כספים רבים מועברים שלא לפי התקנון לארגונים רפורמיים אשר נציגיהם יושבים בדירקטוריון הארגון.