טלטלה בקק"ל בגלל העברת כספים לתנועה הרפורמית

השר לשעבר עוזי לנדאו התפטר מתפקידו כיו"ר עמית בקק"ל • במכתב חריף ששיגר ליו"ר דני עטר הסביר זאת באישור העברת כספים לזרמים הרפורמיים והקונסרבטיביים

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • "הרגע הכי קשה בחיים" יהודה קליין משתף בפטירה הטראומתית

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • "בגיל 8 נתלשתי מהבית" מוישי חוזר ליום הבריחה

  תוכן מקודם

השר לשעבר עוזי לנדאו, המשמש כיו"ר עמית בקק"ל, התפטר היום מתפקידו. במכתב חריף ששיגר הבוקר לנדאו ליו"ר קק"ל דני עטר, הוא הטיח בו ביקורת נוקבת, והסביר כי הסיבה להתפטרות היא כי אינו יכול לתת עוד בו אמון.

לנדאו תלה את חוסר האמון בעטר, כפי שכתב במכתבו, באישור הדירקטוריון בשבוע שעבר להעברת כספים לזרמים הרפורמיים והקונסרבטיביים – שנציגיהם יושבים בדירקטוריון.

במכתב ששלח הבוקר לעטר כתב לנדאו: "הגעתי למסקנה שאין עוד בידי כל אפשרות להצליח בתפקידי תחת הנהגתך. בתום היכרות קצרה של מספר חודשים איתך מסקנתי היא שאיני יכול לתת בך אמון כמי שיוביל את הקק"ל לקידום חזונה ומטרותיה".

לנדאו מאשים אותו: "התנהלותך מפרה את עקרונות השקיפות והמינהל התקין ובכלל זה הפרת הנחיה מפורשת של יו"ר ועדת הביקורת של קק"ל השופט שטורזמן, שלא לאשר תקציב ישיר לגופים שלהם נציגים בדירקטוריון".

לנדאו מאשים גם כי עטר "מאשר תוספות לגורמים אינטרסנטיים ופוליטיים; משנה את תקנון קק"ל – שמאפשר תוספות תקציביות בעתיד; משבש קבלת החלטות; וניהול כוחני העושה בארגון כבתוך שלו ופוגע בו במטרותיו ועובדיו. אסור שכך אסור שיתנהל גוף ציבורי שזקוק לשינוי".

באם הדברים נכונים כפי המשתקף ממכתבו של עוזי לנדאו, עולה חשדות חמורים בצורת ההתנהלות של הגוף השולט במרבית הקרקעות במדינת ישראל. על פי המתואר, כספים רבים מועברים שלא לפי התקנון לארגונים רפורמיים אשר נציגיהם יושבים בדירקטוריון הארגון.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell