ליצמן מתייחס הערב למה שמסתמן בימים אלו כ"מאבק הבא" של הנציגות החרדית בכנסת מול רוה"מ - נושא השבת • בהמשך מדבר שר הבריאות על מאבקי הקרדיט באשר להעברת כספי הישיבות אתמול בישיבת הממשלה ומגדיר את השר כחלון "אוהד חרדים"

שר הבריאות יעקב ליצמן מגלה הערב כי פגישת ראשי הסיעות החרדיות שהתקיימה אחה"צ ושנסובה סביב דרכי ההתמודדות והמאבק בנושא הפעלת התחבורה הציבורית בשבת בפרט ובזילות ערך השבת בישראל בכלל, כללה גם את סוגיית פתיחת המרכולים בשבתות, "אמרנו שנבדוק את העניין מבחינה משפטית", אמר ליצמן תוך שהוא מכוון למאבקים הנמשכים בירושלים ובת"א כמו גם בערים נוספים.

ליצמן קובע כי הסטטוס קוו מחייב את רוה"מ ואת הליכוד בדיוק כמו שזה מחייב אותנו, צריך להפוך את הסטטוס קוו לחוק, ולצורך כך נפנה לבכירי המשפטנים".

שר הבריאות התייחס בין היתר לקיום הסעיף בהסכם הקואליציוני בנושא הגדלת תקציב הישיבות, החלטה שעברה אתמול בממשלה ומעניק ציון לשבח לכלל הטוענים לכתר בהעברת הכספים אלו.

"יש לנו הישגים חשובים במימוש ההסכמים הקואליציונים", אומר ליצמן. "אני מברך את יו"ר ועדת הכספים ח"כ גפני שנלחם בוועדה לטובת הישיבות, ואת סגן שר האוצר ח"כ יצחק כהן על פעילותו. ולא שוכח את שר האוצר כחלון שהוא חברתי ואוהד חרדים, תוך שהוא מטעים "שנים לא היה לנו כזה שר אוצר מתחשב".

את הדברים אמר ליצמן בראיון שהעניק למהדורה המרכזית ב"קול חי".