כתב אישום נגד הנהג חיים ביטון שגרם למות נוסעי קו 402

הפרקליטות הגישה כתב אישום פלילי נגד הנהג שגרם למותם של שישה חרדים בתאונה הנוראה בקו 402 • הוא מואשם באחריות לתאונה לאחר שלא שם לב למשאית שעמדה בשולי הכביש

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה לבית משפט השלום לתעבורה בירושלים כתב אישום ובקשת פסילה נגד נהג אגד חיים ביטון בגין גרם מוות ברשלנות ועבירות נוספות, עקב אחריותו לתאונת דרכים בה נהרגו שישה אנשים ונפצעו נוספים.

על פי המתואר בכתב האישום, ביום 14.02.16 סמוך לשעה 18:25נהג הנאשם באוטובוס אגד מירושלים לבני-ברק, בנתיב הימני כאשר לפניו נוסעים כלי רכב נוספים. למרות שלרשות הנאשם עמד שדה ראיה גדול לא הבחין הנאשם במשאית שעמדה בשולי הכביש והמשיך בנסיעתו הרגילה.

הנהג הבחין באיחור כי האוטובוס מתקרב אל כלי הרכב שלפניו וסטה עם האוטובוס לשוליים מבלי להבחין במשאית שעמדה לפניו. בכתב האישום נטען כי ביטון הבחין במשאית כשהאוטובוס מצוי במרחק של כ- 30 מטר לערך מהמשאית ורק אז הסיט את האוטובוס חזרה לנתיב הימני ואולם פגע במשאית.

כתוצאה ממהירות הנסיעה של האוטובוס ועוצמת ההתנגשות, המשיך האוטובוס להתקדם, תוך שחלקה האחורי שמאלי של המשאית והמנוף חודרים לתוך צדו הימני של האוטובוס. כתוצאה מכך, הדופן הימנית של האוטובוס התעוותה, נדחפה לאחור ובחלקה נהרסה לחלוטין וחלק מהמושבים בצד ימין של האוטובוס נעקרו ממקומם.

כתוצאה מהתאונה, מצאו את מותם 6 מנוסעי האוטובוס, נוסעת נוספת נפגעה באורח קשה בידה הימנית שנקטעה ברובה וברגלה הימנית שרוסקה. כמו כן נחבלו באופן קל שמונה נוסעים נוספים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן