פרשת ילדי תימן • "חשיפת המסמכים – רק בעוד 3 שנים לפחות"

בצל הדרישה הציבורית ועמדת ראש הממשלה בענין, טוענים בגנזך המדינה כי גם אם הממשלה תורה על פתיחת המסמכים החסויים ידרשו יותר משלש שנים עד שיתאפשר לבצע את ההחלטה בפועל

הדרישה הציבורית לחשיפת המבמכים החסויים בפרשת חטיפתם של ילדי תימן מוסיפה להסעיר את המערכת הפוליטית. אחרי ש-4 חברי כנסת חשפו כי גם בני משפחתם נחטפו (לכאורה) הולכים ומתפרסמים בכלי התקשורת השונים עדויות מזעזעות נוספות בנושא.

במקביל לשיח הציבורי המתעורר בענין, הודיע ראש הממשלה כי הוא תומך לחלוטין בדרישה לפרסם את הפרוטוקולים הנפיצים, אלא שבדיקת עמדת גנזך המדינה – שם נמצאים המסמכים החסויים – בסוגיה מעלה כי הדרך לפרסום עוד ארוכה מאוד.

ראשית, החוק מטיל מגבלות חמורות על חשיפת חומרים חסויים, מגבלות שרק החלטת ממשלה בענין יכולה לשנות. שנית, המסמכים מכילים מידע אישי רגיש במיוחד ופרסומם מנוגד לחוק הפרטיות, אלא אם ידאגו להשחיר את הפרטים האישיים בכל מסמך.

בגנזך המדינה אומדים את מספר המסמכים שברשותם במיליון, מה שאומר שידרש זמן רב לביצוע המשימה.

"לממשלה יש את הסמכות המשפטית להורות לגנזך לחשוף את החומר ובכך להתגבר על מגבלת חוק הארכיונים. עם זאת, הממשלה לא יכולה להתיר לפרסם חומרים של אנשים פרטיים על פי חוק הפרטיות", אמר אמש גורם מגנזך המדינה שהשתתף בישיבה המיוחדת של ועדת חוקה חוק ומשפט שדנה בנושא. "צריך לבדוק איזה חומרים יש שם. אם נקבל היתר – יידרשו לנו ימים כדי לעבור על החומר, ובכל מקום שיש שם – להשחיר אותו. יש שם 3,500 תיקים. האומדן שלי הוא אלף ימי עבודה", הוסיף הגורם.

5 תגובות

מה זה לכאורה. נחטפו.. גם לי חטפו דוד. אח של אבי. היה בריא מלכתחילה. ובסתם יום שבאו לבקר אותו בבית ילדים. אומרים יהודה מת?? איך מת?? היה בריא כמו שור.. אפילו לא היה לו וירוס!! בריא לגמרי!! זה נשמע כמו משהו לכאורה?? ושעולים ל"קבר" שהמדינה טוענת ששם קבור השומר אומר שם של מישו אחר.. ושמגיע לו בגיל18 צו גיוס. זה עדין נשמע נורמלי.. הינו צריכים להגיד הוא עריק יאלה תחפשו אותו!!

כל הענין זה לגלות ולמצוא את ילדי תימן החטופים.
אבל אם ישחירו כל שם, כבר לא יהיה תועלת מחשיפת המסמכים…

רוצים להשחיר את השמות של הרשעים שעשו מסחר בנפשות ואת שמות הרוכשים.
וכל זה לשמור על חוק הפרטיות… כדי להגן על מי שהחריב משפחות וגנב ילדים מאימהות ( אה שכחתי… זה עדין לא כמו עבירה על חוק הפרטיות )
אסור לאמא לדעת מה עם הילד שלה והיכן הוא, כי זה חדירה לפרטיות של הילד ושל חוטפיו. סדום זה כאן !
זה נראה שלמעלה הכל רקוב, כולם נתנו יד למעל ועדיין ממשיכים כולל שופטים וראשי ממשלות מפורסמים וד"ל , מפליא שהם עדין בעמדות מפתח ומצליחים לטרפד הכל, באותו מידה שלפני כמה שנים העבירו חוק לדחייה של 70 שנה…
ולמי שלא הבין שיסתכל שמאלה….

כולם יודעים מה צריך לצנזר… הבן של עוזי משולם מפחד לספר הכל, אבל אביו כבר כתב מפורש, ולמי שלא יודע אז אכתוב ברמז.
עוזי משולם שהיה מפקד בכיר נבר בגנזך המדינה בסתר וצילם את המסמכים שם עותק נאמן למקור ושם אצל משהו בחו"ל שיפרסם אותם לעת פקודה. לכן עשו לעוזי מה שעשו…
עוזי משולם אמר וכתב שחלק ניכר מהילדים נימכר לארה"ב ועוד לצורך עבודות מחקר רפואיות… זה עדיף מלעבור על צער בעלי חיים,
במילים אחרות "מנגלה" האמריקאי…
אכזריות שלא יכולה להעשות ע"י יהודים, רק ע"י ערב רב !!!
כמובן שהאב האמריקאי ידאג שהכל יוסתר וימציאו סיפורי מעשיות חדשים ויסתירו עדויות ויציגו כאילו חשפו את האמת, וזה באמת לוקח 3 שנים לעשות. אמריקה לעולם לא תיתן שיציגו אותה כחיית אדם העורכת נסויים על תינוקות חטופים.
רק בורא עולם יכול לחשוף את האמת בשלמות כנגד כל הרשעים ששולטים בעולם.

צריכים להזמין עבודה מקצועית אצל וויקיליקס. בדרך הרשמי א"א להגיע לכלום!
מסתבר שגם עובדי הארכיון חוששים לעורם…

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *