"דבריה של לבני על אי-כניעה לחרדים הם בניגוד למה שהיה במציאות"

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן הגיב לדבריה של לבני ואמר כי יש להצטער על שהיא בחרה לזרות חול בעיני הציבור. "לבני היתה מוכנה למלא אחר דרישות החרדים ברוב הנושאים, כולל דחיית שירות ללומדי התורה"

סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן הגיב לדברי ציפי לבני בפרישתה מהכנסת, ואמר כי "יש להצטער שהגברת לבני בחרה לזרות חול בעיני הציבור. דבריה על כביכול 'אי כניעה' לדרישות החרדים, הם בניגוד גמור למה שהיה במציאות".

לדברי ליצמן, לבני הייתה מוכנה למלא אחר דרישות הסיעות החרדיות ברובם המכריע של הנושאים, כולל בסוגיית דחיית מי שתורתם אומנותם. "לבני אף גילתה נדיבות רבה במהלך המו"מ הקואליציוני, בכל הקשור לנושא תקצוב בני הישיבות והבטחת הכנסה לאברכים, אף יותר ממה שנתנה בסופו של דבר הממשלה הנוכחית.

עוד באתר:

[postim]

"דבריה של לבני על 'אי כניעה' לחרדים, הינם מצג שווא וניסיון מביש להצטרף למקהלת ההסתה נגד הציבור החרדי וכי מדובר בצביעות פוליטית ומתחסדת".

בסביבתו של ליצמן הזכירו כי סגן השר מחזיק ברשותו את נייר העמדה, אותו ניסח מי שהיה ראש לשכתה של לבני, אמיר גולדשטיין, ושהוגש לנציגי סיעת יהדות התורה בעת המו"מ הקואליציוני.

כזכור, נכשל המו"מ בשל אי הסכמת לבני למתן התחייבות שלא לנהל מו"מ על ירושלים, בעוד על התחומים הקשורים לציבור החרדי הובעה הסכמתה. "הדברים מופיעים בפירוש, בניגוד גמור לדבריה היום", סיכם ליצמן.

מדוע, אם כן, בחרה לבני לשאת את נאומה המביש בעת פרישתה מהכנסת? נדמה כי פטורה בלא כלום אי אפשר, ומשהו היא הייתה צריכה להגיד. ולבני, כדרכה, לא מצאה מילים מתאימות יותר וגם בנאומה האחרון היא הסיתה כנגד המגזר החרדי.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו