משפחתו של אברה מנגיסטו: "לא ייתכן שיהיה הסכם בלעדיו"

משפחת הנעדר הנמצא בידי חמאס ברצועת עזה הפגינה היום מול משרד ראש הממשלה • נתניהו: לא ננוח ולא נשקוט עד שנחזיר את הבנים הביתה • האם אורן שאול והדר גולדין יובאו לקבר ישראל?

משפחתו של אברה מנגיסטו, שחצה את הגבול לעזה בספטמבר 2014 ונעדר מאז, קיימה הבוקר הפגנה מול משרד ראש הממשלה במחאה על אי הכללתו בהסכם המתגבש מול טורקיה.

לדברי אחיו, "המשפחה נתנה את אמונה בראש הממשלה. אנחנו רוצים את הבן שלנו בבית. לא ייתכן שישראל תעשה הסכם הומניטרי בלי להחזיר את אברה. כל הסכם שנעשה צריך לכלול את כולם".

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן נפגש איתם וסיפר "דיברתי עם ראש הממשלה לפני יומיים שלושה והבנתי שהוא מודע לנושא ולצורך להעלות אותו. קיבלנו עדכון כללי לגבי המגעים וביום רביעי אמורה להיות ישיבה שבה יעודכנו אותנו. אני מצפה לשמוע שגם הנושא הזה עלה".

לדבריו, "אם הטורקים דורשים הקלות בעזה במסגרת ההסכם ודאי יש להם השפעה גם על שלטון חמאס. לצערנו הם לא מאשרים שהם מחזיקים את אברה או יודעים איפה הוא, לא שאני מאמין להם".

אך לא רק הם. גם בני משפחותיהם של החיילים הדר גולדין ואורן שאול הי"ד, דורשים שההסכם יכלול את החזרת גופות בניהם לישראל. בראיון הבוקר לרדיו קול ברמה אמר הרצל שאול, אחיו של אורן ז"ל: "כבר היום מתכנסים שרי הקבינט ואנחנו מנסים להשפיע על זה, נהיה מחר בכנסת ונפגש עם חברי הכנסת כדי שלא ישכחו אותנו".

"אנחנו כבר שנתיים מחכים, הפגישות עם ראש הממשלה לא מובילות לשום מקום הדברים חוזרים על עצמם כל השנתיים האחרונות, אנחנו נהיה באוהל עד לישיבת הקבינט ואז נראה לאן הדברים מתקדמים".

בפתח ישיבת הממשלה הבוקר, אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו: "יש הרבה מיס-אינפורמציה והרבה דיס-אינפורמציה ביחס להסכם האפשרי המתגבש עם טורקיה, ולכן אני מבקש להבהיר: אנחנו ממשיכים כל העת במאמצים גלויים ומאמצים נסתרים להשיב לישראל את אורון שאול והדר גולדין ז"ל, וגם את שני הישראלים המוחזקים בעזה. אנחנו נמצאים בקשר רצוף עם המשפחות, ואנחנו לא ננוח ולא נשקוט עד שנחזיר את הבנים הביתה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו