מפכ"ל המשטרה ערך הבוקר תדרוך מיוחד לעיתונאים במהלכו התייחס לשורת נושאים שעל הפרק, במרכזם: יחסי החרדים והמשטרה, מסמך הח"כים, המצב הביטחוני והפרסומים על כך שימונה לראש השב"כ

"לא ייתכן שלא נגייס שוטרים מכל המגזרים, לא נוכל לחקור נושאים רגישים במגזר החרדי בלי שיתוף פעולה עם החרדים. לא נוכל בלי שוטרים מוסלמים או ממוצא אתיופי. בקרב האוכלוסייה של יוצאי אתיופיה יש אחוזי פשיעה גבוהים מכלל האוכלוסייה, אבל זה משהו שקיים בכל אוכלוסיית מהגרים, לא הכל זה משטרה", כך אמר היום מפכ"ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשיך,בשיחה מיוחדת שקיים עם עיתונאים.

אלשיך התייחס לשורה של נושאים נוספים שעל סדר היום. על מסמך הח"כים אמר אלשיך: "המשטרה אינה יוזמת איסוף. כשמגיע אלינו מידע אנחנו אן מדובר בזבל לא צריך להתייחס אליו. אם מדובר במשהו עם בשר אנחנו אמורים לקחת אותו לפרקליט המדינה. תהליכי הבקרה נועדו כדי שלא יהיה מצב שיש משהו שעלול להיות מדווח ולא דווח".

ואילו בנוגע לפרסומים לפיהם משרת ראש השב"כ הובטחה לו ע"י נתניהו הוא טען: "אמרתי לראש הממשלה שכל מה שהוצע לי בטל ומבוטל. נורא רציתי להיות ראש שב"כ. אני שוטר ואני במקום אחר. התאהבתי בארגון. אני לא רוצה להיות ראש שב"כ".

ואילו על אימון הציבור במשטרה אמר המפכ"ל: "אמון ציבור זה לא יחסי ציבור. זה משהו יסודי. זה נקבע על ידי שוטר או שניים בטח או אפילו על ידי מוקדן 100 שענה לטלפון. איפה ששילבנו שיטור עירוני ראינו עלייה בקריאות כי הציבור הבין שאפשר להזעיק משטרה בעבירות של איכות חיים".

עוד בנושא:

"עבדות אני נותן לכם": רנ"צ רוני אלשיך נכנס לתפקיד מפכ"ל המשטרה

"סערת המסמך": מפכ"ל המשטרה בהתייחסות ראשונה לפרשה