דרמה לילית ברמאללה: 9 ישראלים חולצו מהעיר לאחר שרכבם הוצת

הישראלים, שנכנסו לבירת הרש"פ במטרה להיפגש עם עיתונאי מקומי, נקלעו לתוך התפרעות של צעירים שהבחינו בהם וניסו לתקוף אותם. 8 מהם נמלטו בכוחות עצמם וישראלי נוסף נעזר בשוטרי הרשות

זה יכל להסתיים באסון: תשעה פעילי שמאל ישראלים חולצו הערב מרמאללה לאחר שהותקפו ע"י צעירים מקומיים ומכוניותיהם הוצתו.

התשעה הגיעו לבירת הרשות על מנת לבקר עיתונאי מקומי, אלא שקבוצה של צעירים שהבחינה בהם החלה להתגודד סביב הרכב. הישראלים עזבו את המקום תוך שהם מותירים את הרכב לחסדי הצעירים – שהציתו אותו.

מתחקיר ראשוני עולה כי שמונה מהישראלים יצאו ככל הנראה בכוחות עצמם מכיוון מחנה הפליטים קלנדיה הסמוך, ואילו ישראלי נוסף הגיע למשרדי המודיעין הכללי והועבר לצה"ל בסמוך לבית אל. התשעה נחקרים כעת בחשד להפרת צו אלוף מאחר שנכנסו לשטחי A.

כזכור, לפני כשלושה חודשים נכנסו בטעות שני חיילי צה"ל בכלי רכב צבאי למחנה הפליטים קלנדיה, צעירים מקומיים שהבחינו בהם יידו לעברם אבנים ובקבוקי תבערה. החיילים המבוהלים נטשו את הרכב והתפצלו, כאשר אחד מהם נותר ללא נשק. הרכב הצבאי הועלה באש.

בעקבות התקרית, ובניסיון לאתר את החיילים נכנסו כוחות גדולים של צה"ל למחנה הפליטים, שם ניהלו חילופי אש כבדים עם חמושים פלסטיני ובמהלכם חולצו החיילים.

מאוחר יותר התברר כי כי מה שהוביל את שני החיילים הטירונים אל לב אחד האזורים המסוכנים ביותר ביו"ש, היה אפליקציית הניווט הפופולרית 'ווייז', בה השתמשו לקביעת מסלול נסיעתם, מאזור בנימין למחנה הצבאי באדם.

היישומון אינו מגדיר רמת סכנה ביטחונית למסלולים שהוא מציע למשתמשים בו, אלא רק נמנע מקביעת מסלול נסיעה דרך שטחי הרשות הפלסטינית – שקלנדיה (שטח C) אינה כלולה בהם.

הג'יפ הצבאי בו נסעו החיילים היה רכב מנהלה רגיל, שאינו ממוגן אפילו מפני אבנים. הם נסעו פנימה דרך הכניסה הראשית לקלנדיה וכשהבחינו בטעותם, כבר זוהו על ידי צעירים פלסטינים שהתגודדו ברחוב.

החלטתם המהירה של שני החיילים לנטוש את הג'יפ ולהימלט רגלית, ככל הנראה הצילה את חייהם. אחד מהם הצליח לצאת מתחומי מחנה הפליטים ולצעוד עד ליישוב כוכב יעקב הסמוך ואילו השני הסתתר בחצר וחיכה לחילוץ על ידי כוחות הביטחון, שהגיעו אליו רק לאחר שעה ארוכה.

עוד בנושא:

לילה של אימה בקלנדיה: 2 חיילים שתעו בדרכם חולצו בנס תחת אש כבדה

שטח הפקר: למה קלנדיה הוא המקום הכי מסוכן ביו"ש? • סקירה

3 תגובות

האם בני-הדודים המארחים הבינו מי הם האורחים הנכבדים, המגנים על זכותם של הפליטים האומללים?

ראשית, "מגיע, להם..
שנית, עוד ראיה (אם עדיין צריך) לטפשותם של הערבים. מציעים להם תשתיות בריאות וכלכלה, והם בועטים… באים אליהם ידידים שמאלניים כמותם להיטיב להם, והם מכלים בהם את זעמם….

אבל למה הכותרת מטעה? הם חילצו עצמם עפ"י הכתבה ולא כפי שאומרת הכותרת "חולצו". (אחד אכן חולץ (בלשון יחיד) ע"י הפלסטינים).
משהו מגמתי? סתם בעיה בעברית ירודה?

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *